Walentynka dla psiaka i kociaka

Walentynka dla psiaka i kociaka

W dniach od 8 do 14 lutego 2019 roku szkolne koło PCK przeprowadziło zbiórkę dla podopiecznych kaliskiego schroniska. Te...

„Dlaczego kochamy koty?”

„Dlaczego kochamy koty?”

„Dlaczego kochamy koty?” - na takie pytanie próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie klas pierwszych podczas spotkań czytel...

Walentynki

Walentynki

W dniu 14 lutego 2019 roku obchodziliśmy Walentynki. Już od poniedziałku, 11 lutego,  Samorząd Uczniowski przygotow...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

DOM, MIŁOŚĆ, OJCZYZNA to hasło przewodnie kolejnej imprezy odbywającej się w bibliotece szkolnej, na której zebrali się – w kameralnym gronie – przedstawiciele klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjum, by zasłuchać się w poezji. Tym razem, we wtorek 4 grudnia 2018 roku, naszym gościem był poeta i krytyk literacki pan Paweł Kuszczyński, który przybył na zaproszenie pani dyrektor – Beaty Prus.

W trakcie spotkania autor zaprezentował ostatnio wydany zbiór wierszy zatytułowany „Pora słowa”, opowiadał o swojej pasji życiowej – przygodzie z piórem, procesie twórczym i wrażliwości oraz recytował swoje utwory. Poeta nawiązywał dialog z publicznością, stwarzał okazje do interakcji, odpowiadał na zadawane pytania. Na koniec gość wpisał się do szkolnej księgi pamiątkowej.

Spotkanie z poetą pozostawi zapewne w pamięci uczestników wiele miłych przeżyć i wspomnień oraz, być może, zachęci do sięgania po słowo pisane, do książki.

W spotkaniu uczestniczyła również pani Elżbieta Stadtmüller - Prezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz w Kaliszu.

Paweł Kuszczyński – poeta i krytyk literacki, autor 13 książek poetyckich, z których ostatnio wydana nosi tytuł „Pora słowa”. Wiersze publikował także w antologii współczesnej poezji polskiej oraz w czasopismach, m. in. w: Twórczości, Metaforze, Akancie, Gazecie Kulturalnej, Protokole kulturalnym, Nihil Novi, Tygodniku Powszechnym, Gościu Niedzielnym. W 2015 r. wydał zbiór recenzji krytycznoliterackich „Wartości zauważone”, za który otrzymał nagrodę im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego. Od 2010 roku jest Honorowym Członkiem Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz. W 2011 roku został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis nadawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie po raz drugi pełni funkcję prezesa Zarządu Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3