Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Port...

Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Portugalii

W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Francji, Cho...

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

W czwartek, 16 maja 2019 roku, uczniowie klasy 5c wybrali się wraz z wychowawcą – panią Magdaleną Kaczkowską na wycieczk...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 la...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 lat…”

W dniu 16 maja 2019 roku odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Skarbonka na...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

DOM, MIŁOŚĆ, OJCZYZNA to hasło przewodnie kolejnej imprezy odbywającej się w bibliotece szkolnej, na której zebrali się – w kameralnym gronie – przedstawiciele klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjum, by zasłuchać się w poezji. Tym razem, we wtorek 4 grudnia 2018 roku, naszym gościem był poeta i krytyk literacki pan Paweł Kuszczyński, który przybył na zaproszenie pani dyrektor – Beaty Prus.

W trakcie spotkania autor zaprezentował ostatnio wydany zbiór wierszy zatytułowany „Pora słowa”, opowiadał o swojej pasji życiowej – przygodzie z piórem, procesie twórczym i wrażliwości oraz recytował swoje utwory. Poeta nawiązywał dialog z publicznością, stwarzał okazje do interakcji, odpowiadał na zadawane pytania. Na koniec gość wpisał się do szkolnej księgi pamiątkowej.

Spotkanie z poetą pozostawi zapewne w pamięci uczestników wiele miłych przeżyć i wspomnień oraz, być może, zachęci do sięgania po słowo pisane, do książki.

W spotkaniu uczestniczyła również pani Elżbieta Stadtmüller - Prezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz w Kaliszu.

Paweł Kuszczyński – poeta i krytyk literacki, autor 13 książek poetyckich, z których ostatnio wydana nosi tytuł „Pora słowa”. Wiersze publikował także w antologii współczesnej poezji polskiej oraz w czasopismach, m. in. w: Twórczości, Metaforze, Akancie, Gazecie Kulturalnej, Protokole kulturalnym, Nihil Novi, Tygodniku Powszechnym, Gościu Niedzielnym. W 2015 r. wydał zbiór recenzji krytycznoliterackich „Wartości zauważone”, za który otrzymał nagrodę im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego. Od 2010 roku jest Honorowym Członkiem Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz. W 2011 roku został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis nadawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie po raz drugi pełni funkcję prezesa Zarządu Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3