Świąteczne warsztaty w CalisiaART

Świąteczne warsztaty w CalisiaART

W poniedziałek, 10 grudnia 2018 roku, uczniowie klasy 1b  wraz z wychowawczynią panią Olgą Gul wybrali się na kreat...

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Młodzieżowa Grupa Wsparcia RAZEM oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział w akcji Szlachet...

Święty Mikołaj w świetlicy

Święty Mikołaj w świetlicy

W piątek, 7 grudnia 2018 roku, świetlicę szkolną odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od dłuższego czasu przygotowywały się...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Uczniowie klasy 2a, 2b i 2c oraz klasy 3a przez ostatni tydzień realizowali klasowe projekty czytelnicze, których podsumowanie nastąpiło 27 listopada 2018 roku. W tym roku wiązały się one z Dniem Pluszowego Misia, dlatego bohaterami książek, które czytali drugoklasiści były misie i niedźwiadki. Teksty i przykłady działań zaprezentowały panie bibliotekarki, a realizacja projektu odbywała się w klasach pod kierunkiem wychowawców.

Uczniowie klasy 2a przeczytali rozdział „Kolorowe misie” z książki Joanny Krzyżanek „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”, opowiadający o tym jak materiałowe misie uszyte przez grupę przyjaciół stały się doskonałym prezentem dla dzieci ze szpitala. Rozmawiali także o tym, ile radości można komuś sprawić ofiarowując choćby taki drobiazg, a następnie opracowali plan wydarzeń tego opowiadania i zaprojektowali misia, którego chcieliby komuś podarować w prezencie.

Klasa 2b zapoznała się z pierwszymi rozdziałami książki Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”: „Miłość za szybą” i „Sam w mieszkaniu”. Uczniom spodobały się domowe perypetie pluszowego misia. Ułożyli  plan wydarzeń i wykonali portrety bohatera książki. Drugoklasiści z klasy „c” również poznali przygody Czarnego Noska. Przeczytali rozdziały: „Szalona przygoda” i „Radość”, a następnie ustalili kolejność wydarzeń i wykonali ilustracje do tekstów.

Uczniowie klasy 3a czytali fragmenty książki Bronisławy Ostrowskiej „Bohaterski miś”. Rozmawiali o przygodach tytułowego bohatera, a jako ćwiczenie praktyczne wykonali ruchomą zabawkę - Misia Yogi według otrzymanego szablonu i instrukcji. Literackie misie tak bardzo przypadły młodym czytelnikom do gustu, że po książki opowiadające o przygodach niedźwiadków ustawiła się w bibliotece spora  kolejka chętnych.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3