Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Port...

Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Portugalii

W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Francji, Cho...

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

W czwartek, 16 maja 2019 roku, uczniowie klasy 5c wybrali się wraz z wychowawcą – panią Magdaleną Kaczkowską na wycieczk...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 la...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 lat…”

W dniu 16 maja 2019 roku odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Skarbonka na...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W piątek, 23 listopada 2018 roku, uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pani Olgi Gul, pani Anny Gorzkiewicz i pani Małgorzaty Leśniewicz obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Każdy pierwszoklasista mógł przynieść do szkoły swojego „najlepszego pluszowego przyjaciela”.

Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz śpiewały znane piosenki, których bohaterami są te zwierzęta („Przytul mnie”, „Pluszowy miś”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”), a także układały puzzle i kolorowały obrazki. Podczas zajęć można było poznać przygody znanych z literatury i filmu misiów m. in.: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka i Misia Yogi.

W klasie 1a uczniowie otrzymali medale przyjaciela pluszowego misia, order dla swojego pluszaka oraz balony ze słynnymi cytatami Kubusia Puchatka. W klasie 1b poznali pięć niezwykłych historii, które miały miejsce w „Stumilowym Lesie”, a ich bohaterem był sam Kubuś Puchatek. W klasie 1c wspólnie wykonali twórczą pracę plastyczną - duży portret misia, który wykleili z chusteczek higienicznych i kubeczka, a na zakończenie każdy otrzymał „małe co nieco”, czyli słodki misiowy poczęstunek.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek, bywa największym przyjacielem dziecka. Na zakończenie zajęć uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że pluszowy miś to najlepsza zabawka do tulenia i kochania.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3