W dniu 27 kwietnia 2017 roku Komisja w składzie:
- Pani Beata Kotecka – doktor sztuk pięknych, adiunkt Uniwersytetu im. A. Mickiewicza Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu,
- Pan Jerzy Wypych – doktor inżynier architekt, adiunkt Uniwersytetu im. A. Mickiewicza Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu,
- Pan Janusz Lewandowski – artysta malarz
dokonała oceny 455 prac z klas I-III i 484 prac z klas IV-VI złożonych na konkurs ze 106 placówek: SP nr 9 Inowrocław, SP nr 6 Przemyśl, SP w Morawinie, SP nr 5 Leszno, SP w Stolcu, SP Nowy Nakwasin, SP nr 21 Elbląg, SP nr 9 Elbląg, SP nr 18 Elbląg, SP nr 36 Bielsko – Biała, SP Legbąd, SP Lisków, SP nr 16 Przemyśl, ZS nr 9 Włocławek, SP nr 65 Bydgoszcz, SP nr 11 z O. I. Płock, Zespół Szkolno – Gimnazjalny Brudzew, SP Łasin, SP nr 38 Poznań, SP Karpicko, SP nr 2 Mosina, SP nr 1 Rawa Mazowiecka, SP nr 2 Rawa Mazowiecka, SP nr 12 Gniezno, SP nr 1 Sulejówek, SP nr 17 Wrocław, SP nr 71 Wrocław, SP nr 10 Wrocław, SP nr 15 Wrocław, SP nr 12 Wrocław, SP nr 64 Wrocław, Szermierska Sportowa SP nr 85 Wrocław, ZS Kamień, SP Kosmów, SP nr 1 Aleksandrów Łódzki, SP nr 125 Łódź, Zespół Placówek Oświatowych Nieborów, Publiczna SP Wola Ociecka, SP nr 1 Ostrów Wlkp., SP Kobylin, SP nr 10 Łódź, SP Bobrowniki, SP nr 1 Piła, SP nr 20 Płock, ZS Domaniew, ZS Białobłoty, SP nr 7 Leszno, Publiczna SP nr 10 Opole, SP Zalesie Małe, Publiczna SP Pionki, SP Rychłocice, SP Stara Wieś, ZS Publicznych nr 2 Ostrów Mazowiecka, ZS nr 2 Piła, SP Wysokienice, SP Kowiesy, SP nr 1 Płock, SP nr 4 Grodzisk Mazowiecki, SP nr 13 z O. I. Leszno, SP nr 9 Ostrów Wlkp., SP nr 7 Ostrów Wlkp., SP Osjaków, SP Raszków, SP Seligów, Zespół SP i Przedszkole Kobylin, SP nr 2 Piła, SP Gorzkowice, SP Ciepielów (Lisków), SP nr 16 Przemyśl, SP Mysłaków, SP Oszkowice, SP nr 4 Sieradz, SP Jabłonowo Pom., SP Złoczew, SP nr 9 Gniezno, Zespół Szkół Samorządowych Kowal, SP nr 17 Koszalin, SP nr 18 Koszalin, SP Strzelce (Mogilno), Zespół Szkół Publicznych Łasin, ZS z O. I. Przemyśl, SP Kokanin, Pierwsza Społeczna SP w Chełmie, ZS Iwanowice, ZS Szczytniki, SP Doruchów, SP nr 2 Mogilno, SP nr 1 Leszno, SP nr 44 Lublin, SP nr 141 Łódź, SP Zielkowice (Łowicz), SP Nowe Zduny, SP Mastki 1, SP nr 4 Mińsk Mazowiecki, SP Drzewce, Publiczna SP Lipsko, SP Kocierzew Południowy, Zespół Szkolno – Gimnazjalny Brudzew, SP nr 15 Łódź, SP nr 4 Piła, SP nr 6 Kalisz, SP nr 8 Kalisz, SP nr 10 Kalisz, SP nr 14 Kalisz, SP nr 22 Kalisz.
Ze względów formalnych odrzucono 30 prac. Były one opisane niezgodnie z regulaminem (brak metryczki, opis nieczytelny lub niepełny) lub format prac był większy (A2) bądź mniejszy (A4) od wymaganego (A3) w regulaminie.
Komisja biorąc pod uwagę następujące kryteria: samodzielność, inwencję twórczą, śmiałość i odwagę w doborze narzędzia, umiejętność posługiwania się nim, a także zgodność pracy z tematem konkursu i szczerość wypowiedzi postanowiła przyznać:
w kategorii klas I-III szkół podstawowych równorzędne nagrody:
- Nikoli Brandys, kl. II, SP nr 36, Bielsko – Biała, opiekun Magdalena Wrucha
- Zofii Łukowskiej, kl. II, SP nr 4, Piła, opiekun Sylwia Bełz
- Zofii Kołata, kl. II, ZSPiP, Kobylin, opiekun Mirosław Bąkowski
- Blance Matuszewskiej, kl. III, ZSPiP, Kobylin, opiekun Mirosław Bąkowski
- Karolinie Sabatowskiej, kl. III, SP nr 10, Kalisz, opiekun Ewa Pszczoła
wyróżnienia
- Paulinie Kolińskiej, kl. III, ZS w Białobłotach, opiekun Hanna Martyna
- Antoniemu Kubisowi, kl. III, ZS w Białobłotach, opiekun Hanna Martyna
- Oliwierowi Karłaszewskiemu, kl. II, SP nr 10, Kalisz, opiekun Alicja Jakubowska
oraz honorowe dyplomy:
- Nuno Walerowskiemu, kl. I, SP nr 9, Ostrów Wlkp., opiekun Donata Wieczorek
- Nikoli Kusza, kl. II, SP w Raszkowie, opiekun Dorota Gidaszewska – Burkietowicz
- Filipowi Bartoszowi, kl. II, SP nr 4, Piła, opiekun Sylwia Bełz
- Szymonowi Kamińskiemu, kl. II, SP nr 4, Piła, opiekun Sylwia Bełz
- Tymonowi Sawczukowi, kl. III, SP nr 20, Płock, opiekun Agnieszka Kawczyńska
- Miłoszowi Hałęzie, kl. III, SP nr 10 Kalisz, opiekun Ewa Pszczoła
- Alicji Cichej, kl. II, SP nr 10, Kalisz, opiekun Alicja Jakubowska
w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych równorzędne nagrody przyznano:
- Klarze Karwowskiej, kl. VI, SP nr 1, Płock, opiekun Monika Przemyłska
- Dominice Kaczmarek, kl. V, ZS nr 9, Włocławek, opiekun Wioletta Wawrzonkowska
- Jagodzie Klimczak, kl. IV, SP w Lipcach Reymontowskich, opiekun Teresa Piechut
- Adrianowi Durmanowi, kl. VI, SP w Nowym Nakwasinie, opiekun Anna Gawron
- Marcie Ratajczak, kl. V, SP nr 13 z O. I. Leszno, opiekun Iwona Cugier
- Kacprowi Kowalczykowi, kl. V, Szermiercza Sportowa SP nr 85, Wrocław, opiekun Małgorzata Aszkiełowicz
- Dominice Gleń, kl. IV, Szermiercza Sportowa SP nr 85, Wrocław, opiekun Małgorzata Aszkiełowicz
wyróżnienia:
- Kornelii Kicińskiej, kl. VI, SP nr 65, Bydgoszcz, opiekun Bożena Redzik – Chlebosz
- Natalii Łukomskiej, kl. V, SP w Stolcu, opiekun Karolina Frejk
- Julii Lis, kl. VI, SP nr 1, Rawa Mazowiecka, opiekun Anna Dębska
oraz dyplomy honorowe:
- Indze Kłopockiej, kl. V, SP nr 9, Ostrów Wlkp., opiekun Magdalena Przegoń
- Marcelowi Maciążek, kl. VI, SP nr 2, Mogilno, opiekun Stefania Barańska
- Marii Nowak, kl. VI, SP nr 1, Rawa Mazowiecka, opiekun Anna Dębska
- Julii Stalmach, kl. VI, SP nr 2, Rawa Mazowiecka, opiekun Anna Dębska
- Marcie Nijak, kl. IV, ZS w Szczytnikach, opiekun Jaromir Sowa
- Marii Świadkowskiej, kl. IV, SP nr 22, Kalisz, opiekun Aneta Plota
- Amelii Cieślickiej, kl. V, Szermiercza Sportowa SP nr 85, Wrocław, opiekun Małgorzata Aszkiełowicz
- Aleksandrze Reczulskiej, kl. IV, SP w Lipcach Reymontowskich, opiekun Teresa Piechut
- Magdalenie Konopka, kl. VI, ZSP nr 9 (SP 15), Wrocław, opiekun Małgorzata Czepiga – Szymańska
- Rafałowi Jaskulskiemu, kl. IV, SP nr 18, Elbląg, opiekun Danuta Zaleska
Dziękujemy za tak liczny udział w tegorocznej edycji konkursu. Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy ich wraz z rodzicami i opiekunami na podsumowanie i wręczenie nagród, które odbędzie się 26 maja 2017 roku o godzinie 11.00 podczas Święta Szkoły.