Wyniki konkursu wiedzy o zdrowiu

Wyniki konkursu wiedzy o zdrowiu

W czwartek, 11 kwietnia 2024 roku podsumowano konkurs „Żyję zdrowo i kolorowo”, w ramach którego dwudziestu trzech przed...

Kolejne zajęcia dla małych studentów

Kolejne zajęcia dla małych studentów

W dniu 10 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 5b wraz z panią Agnieszką Kozicą po raz kolejny wzięli udział w zajęciach n...

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniach 9 i 11 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 2a, 2c, 3b, 6a, 6c i 7a uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym udzielani...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Od stycznia 2021 roku wychowankowie świetlicy szkolnej nr 2 pod kierunkiem pani Ewy Wrony i pani Karoliny Prętczyńskiej realizują projekt e - Twinning „Be my buddy, not my bully” („Bądź mym kumplem, nie łobuzem”), który odbywa się we współpracy z rówieśnikami z Turcji i Rumunii.

Celem przedsięwzięcia jest zapobieganie wśród uczniów zjawisku bullyingu oraz uwrażliwienie dzieci na ten społeczny problem. Istotnym zamysłem działań projektowych jest również kształtowanie wśród uczniów empatii oraz promowanie takich wartości jak: szacunek, tolerancja, współpraca, przyjaźń, życzliwość i serdeczność.

Praca nad projektem okazała się bardzo angażująca. Do tej pory dzieci uczestniczyły w następujących aktywnościach: projektowaniu logo, omawianiu baśni „Brzydkie Kaczątko”, tworzeniu ilustracji oraz redagowaniu haseł zachęcających do życzliwości i przyjaźni, nagrywaniu w programie Chatterpix krótkich wypowiedzi w języku angielskim związanych z tematyką projektu oraz projektowaniu kartki z kalendarza w programie Canva, służącej do planowania dalszych działań. W lutym wszyscy uczestnicy projektu świętowali Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W kolejnym tygodniu, w dniu 18 lutego 2021 roku, w świetlicy odbyło się spotkanie ze szkolnym psychologiem – panią Karoliną Suchecką, która przeprowadziła prelekcję nt. cyberbullyingu. Podczas zajęć najmłodsi poznali znaczenie słowa „hejt” (nienawidzić) oraz dowiedzieli się, czym jest  zjawisko hejtu i jakie konsekwencje ze sobą niesie.

W trakcie tych kilku miesięcy pracy nad projektem nie zabrakło również zdjęć, pozdrowień oraz relacji z bieżących wydarzeń szkolnych, świąt i uroczystości obchodzonych w krajach partnerskich.

Podczas wszystkich działań najmłodsi dowiedzieli się jaka formę może przybrać bullying (wrogie gesty i miny, przezywanie, plotkowanie, wykluczanie kogoś z grupy, przemoc), jakie uczucia i konsekwencje może wywoływać u osób, które go doświadczają (złość, gniew, smutek, bezradność, osłabienie, lęk, problemy ze snem i niska samoocena).  Wszyscy uczestnicy projektu uzmysłowili sobie, że bullying  to niebezpieczne zjawisko, które należy eliminować i co najważniejsze, nie można pozostawać wobec niego obojętnym, zawsze trzeba reagować.

Udział w projekcie pozwolił najmłodszym rozwinąć umiejętności interpersonalne oraz umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Uczniowie poznali także zastosowanie technologii informacyjnej oraz mogli wykazać się swymi talentami plastycznymi oraz kreatywnością.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3