Festyn z okazji Dnia Dziecka

Festyn z okazji Dnia Dziecka

W czwartek, 1 czerwca 2023 roku, odbył się w naszej szkole festyn z okazji Dnia Dziecka. Rada Rodziców i pani Dyrektor z...

Spotkanie z przyszłymi uczniami

Spotkanie z przyszłymi uczniami

W środę, 31 maja 2023 roku, szkołę odwiedzili rodzice dzieci zapisanych do klasy pierwszej w roku 2023/2024. Oprócz spot...

Świetlicowy ogródek

Świetlicowy ogródek

Wychowankowie świetlicy nr 1 z Klubu Małego Ekologa wraz z panią Michaliną Marciniak wzięli udział w akcji edukacyjnej „...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

sus-pop-m

10 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się panel koleżeński, tj. spotkanie przedstawicieli Szkół Uczących Się, podczas którego prezentowaliśmy dotychczasowe osiągnięcia w zakresie stosowania zróżnicowanych metod pracy oraz oceniania kształtującego. Uroczystość ta była jednocześnie podsumowaniem kilkuletniej pracy Zespołu Szkół Nr 7 w programie „Szkoła Ucząca Się" Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ideą tego programu jest wspomaganie szkół w dążeniu do poprawy jakości poprzez planowanie i realizację działań zmierzających do udoskonalenia procesu nauczania i rozwijania w uczniach odpowiedzialności za uczenie się. Olbrzymią zaletą programu jest zaangażowanie całej społeczności szkolnej i rodziców we wspólne działania.
Już przed godziną 9.00 w szkole pojawiło się osiemnastu panelistów - przedstawicieli następujących placówek:

  • II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu
  • Gimnazjum im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości
  • Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim
  • Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu
  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie
  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach
  • Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie

W spotkaniu uczestniczyła także Pani Małgorzata Ostrowska - przedstawiciel Centrum Edukacji Obywatelskiej, która kierowała pracami panelistów.
Na początek nasi goście mieli okazję zapoznać się z raportem dokumentującym całość zrealizowanych działań, a następnie przyglądali się codziennej pracy nauczycieli i uczniów, uczestnicząc w następujących lekcjach:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

-

język angielski

kl. 1b

p. Ewa Wrona

-

edukacja wczesnoszkolna

kl. 2b

p. Ewa Pszczoła

-

historia

kl. 4b

p. Wioletta Janiszewska

-

matematyka

kl. 5b

p. Jarosław Majewski

 

GIMNAZJUM:

-

język polski

kl. IB

p. Jakub Pokojowczyk

-

fizyka

kl. IIA

p. Paweł Sobczak

-

język polski

kl. IIC

p. Ewa Przetakiewicz

-

geografia

kl. IIC

p. Maciej Głowacki

-

język niemiecki

kl. IICD

p. Kamila Zając

-

wychowanie fizyczne

kl. IIID

p. Mateusz Różański

 

Kolejnym elementem wizyty był spacer po szkole, na który paneliści zostali zaproszeni przez uczniów. Gimnazjaliści samodzielnie oprowadzili gości i opowiadali o miejscach, które uznają za najlepszą wizytówkę naszej placówki. Dużym zaskoczeniem dla zwiedzających były nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, brak podziału architektonicznego na szkołę podstawową i gimnazjum, pełna integracja dzieci w różnym wieku oraz miła „przedszkolna" atmosfera panująca w części przeznaczonej dla „zerówki". Wiele słów uznania padło także pod adresem Izby Tradycji, stanowiącej miejsce kultywowania pamięci o patronce szkoły.


Ważną częścią panelu były spotkania z przedstawicielami rodziców, nauczycieli i uczniów, podczas których paneliści mieli okazję poznać opinie wszystkich grup na temat udziału w programie SUS, realizacji poszczególnych celów oraz stosowania elementów oceniania kształtującego. Rozmowy dotyczyły także działań podejmowanych w szkole przez uczniów oraz rodziców.


Podsumowaniem dnia było uroczyste spotkanie w sali gimnastycznej, w którym uczestniczyli paneliści, zaproszeni goście oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie. Rozpoczęło się ono od powitania przez Panią Dyrektor, Beatę Prus przybyłych osób: wiceprezydenta Miasta Kalisza - Pana Dariusza Grodzińskiego, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Kalisza - Pani Barbary Wrzesińskiej, naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego - Pana Mariusza Witczaka, dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu - Pana Aleksandra Ziobro, proboszcza Parafii pw. NMP - Księdza Roberta Lewandowskiego, prezesa Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz - Pani Elżbiety Stadtmüller, dyrektora Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kaliszu – Pani Elżbiety Szczerek, przewodniczącej Rady Osiedla Zagorzynek – Pani Ilony Pietrzak oraz przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Kingi Obały.


Następnie odbyła się prezentacja efektów działań realizowanych w ramach programu SUS, o wyborze których zdecydowali w 2010 roku nauczyciele, rodzice i uczniowie. Przedstawili je liderzy zespołów zadaniowych: pani Ewa Przetakiewicz i pan Jakub Pokojowczyk. Na podstawie przekazanych informacji moderator spotkania, pani Małgorzata Ostrowska poprowadziła dyskusję panelową umożliwiającą panelistom, nauczycielom, rodzicom i uczniom wyrażenie własnych opinii oraz wrażeń wyniesionych z obserwowanych lekcji i przeprowadzonych wywiadów. Wszystkie wypowiedzi osób zgromadzonych przy stole panelowym dotyczyły skuteczności pracy szkoły, dużego zaangażowania dyrekcji, nauczycieli i rodziców, a także aktywności uczniów i to nie tylko w czasie pracy na lekcji, ale również przy organizacji życia szkoły.


Przed ogłoszeniem przez panelistów swej decyzji, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wystąpili w recitalu pt. „Ja nie chcę spać...", poświęconym twórczości Agnieszki Osieckiej, który wprowadził wszystkich zebranych w niezwykle wzruszający nastrój. Autorami scenariusza byli: pani Ewa Przetakiewicz i pan Jakub Pokojowczyk, a wokalno - muzyczną stroną uroczystości zajął się pan Wojciech Rektor. Wykonawcami piosenek były: Zosia Fryś (kl. 1a), Maja Pęchorzewska (kl. 6b), Martyna Włodarczyk (kl. IIB) oraz Anna Szydzisz (kl. IIIB). Wiersz pt. „Życie nie stawia pytań" recytowała Fiona Bukwa z klasy IIIB, natomiast wspomnienia o Agnieszce Osieckiej odczytały uczennice klasy IIC: Adrianna Bublicka, Dominika Zembko oraz Monika Gryczyńska. Aranżacją sceny zajęły się: pani Magdalena Magdańska oraz pani Agnieszka Kowalewska.


Po zakończeniu dyskusji panelowej oraz prezentacji talentów naszych uczniów, pani Małgorzata Ostrowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej ogłosiła przyjętą jednogłośnie decyzję panelistów o przyznaniu szkole tytułu „Szkoły Uczącej Się" i uzyskaniu certyfikatu na lata 2013 - 2015. Dyrektor szkoły, pani Beata Prus wraz z panią Katarzyną Antczak – szkolnym rzecznikiem SUS, nauczycielami, rodzicami i uczniami odebrała z rąk moderatorki wyczekiwaną przez wszystkich susowską „blachę". Nie brakowało gratulacji, słów uznania oraz życzeń kolejnych sukcesów, które składali przybyli goście i uczestnicy panelu. Również pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie nie kryli ogromnego wzruszenia, jakie towarzyszyło im podczas wręczania tego szczególnego wyróżnienia, stanowiącego rodzaj certyfikatu jakości pracy szkoły, posiadanego tylko przez nieliczne placówki w kraju.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3