W piątek, 14 marca 2025 roku, uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w Kaliskim Festiwalu Nauki, który odbywał się w kampusie Uniwersytetu Kaliskiego. Było to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło młodzieży zgłębić tajniki różnych dziedzin wiedzy i poznać praktyczne zastosowania nauki.
Uczestnicy mieli okazję odkrywać trzy fascynujące strefy naukowe: Nauki Medyczne i Zdrowie, Nauki Ścisłe i Technika, Nauki Humanistyczne i Społeczne. Każda ze stref oferowała liczne interaktywne atrakcje, takie jak stanowiska z rozszerzoną rzeczywistością, bieżnie VR, system ICAROS, strefę innowacji medycznych, tor samochodowy zasilany Energorowerami, symulatory lotu szybowcem, tunel aerodynamiczny, naukę alfabetu Morse’a i wiele innych.
Na początku uczniowie wysłuchali wykładu dr. Łukasza Mikołajczyka pt. „Nauka ciekawa i efektywna”, który zainspirował ich do dalszego zgłębiania wiedzy. Następnie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, wzięli udział w kolejnych wykładach i warsztatach. Te zajęcia nie tylko poszerzały ich horyzonty, ale także pomagały odkrywać mocne strony i planować dalszą ścieżkę edukacyjną.
Kolejnym punktem programu była wizyta w hali wystawienniczej, gdzie na uczniów czekało ponad 140 stoisk promujących edukację i innowacje. Festiwal nie tylko dostarczył niezapomnianych wrażeń, ale przede wszystkim okazał się cennym wsparciem w wyborze szkoły ponadpodstawowej – decyzji, która stanowi początek przyszłej kariery zawodowej.