Festyn z okazji Dnia Dziecka

Festyn z okazji Dnia Dziecka

W czwartek, 1 czerwca 2023 roku, odbył się w naszej szkole festyn z okazji Dnia Dziecka. Rada Rodziców i pani Dyrektor z...

Spotkanie z przyszłymi uczniami

Spotkanie z przyszłymi uczniami

W środę, 31 maja 2023 roku, szkołę odwiedzili rodzice dzieci zapisanych do klasy pierwszej w roku 2023/2024. Oprócz spot...

Świetlicowy ogródek

Świetlicowy ogródek

Wychowankowie świetlicy nr 1 z Klubu Małego Ekologa wraz z panią Michaliną Marciniak wzięli udział w akcji edukacyjnej „...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W środę, 29 marca 2023 roku, w ramach innowacji pedagogicznej realizowanej przez wychowawców świetlicy nr 1, najmłodszych wychowanków z klas pierwszych odwiedziła pani Justyna Habib – fizjoterapeutka. Opowiedziała dzieciom czym zajmuje się fizjoterapia, jakie są jej odłamy oraz jaką drogę należy przejść, aby zostać dobrym fizjoterapeutą.

Uczniowie dowiedzieli się ile kości i mięśni posiada człowiek oraz jak wygląda prawidłowa postawa ciała, następnie pod okiem specjalisty zbudowali szkielet człowieka oraz samodzielnie uzupełniali karty pracy, w których należało właściwie ułożyć kości. Poznali również sposób odpowiedniego oddychania w celu pozbycia się stresu, relaksowania dłoni w przypadku, gdy zaboli ręka przy pisaniu, oraz przyjmowania właściwej postawy przy siedzeniu, staniu czy chodzeniu. Pani Justyna pokazała dzieciom kilka trików na rozluźnienie naszych palców i nadgarstków oraz wykonała dzieciom masaż dłoni. Pierwszoklasiści z dużym zainteresowaniem odkrywali tajemnice zawodu fizjoterapeuty, zadając mnóstwo ciekawych pytań.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3