Dary dla Babć i Dziadków z SALUSA

Dary dla Babć i Dziadków z SALUSA

Każdy z nas doskonale wie, że w życiu ważna jest rodzina, a w niej szczególnie istotną rolę odgrywają Dziadkowie, dlateg...

 „Zimowe dekoracje” w 3D

 „Zimowe dekoracje” w 3D

Uczniowie klasy 7b Antoni i Cezary Krzywańscy przedstawili wychowankom świetlicy nr 2  prezentację multimedialną na...

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelt...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 10 grudnia 2021 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji klasy IV – VI  przygotowały plakaty propagujące wybrane prawa, takie jak: prawo do rozwoju,  prawo do zdrowego środowiska naturalnego, prawo do ochrony danych osobowych, do pomocy humanitarnej i prawo do pokoju.

Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w  Maratonie Pisania Listów, którego celem było wsparcie osób doświadczających ataków z powodu pokojowego aktywizmu, poglądów lub swojej tożsamości. Za pośrednictwem Maratonu będą one mogły otrzymać indywidualne wyrazy solidarności od tysięcy ludzi z całego świata.

Bohaterem tegorocznej edycji jest 17 – letni  Mikita Zalatarou, któremu zarzucono udział w proteście przeciwko wynikom wyborów prezydenckich w Białorusi i odmówiono prawa do sprawiedliwego procesu, ale co ważniejsze, naruszono jego  prawa jako dziecka.

Uczniowie, redagując listy do ambasady Białorusi, okazali swoje wsparcie i poprosili o uwolnienie Mikity oraz respektowanie jego prawa do przeprowadzenia sprawiedliwego procesu sądowego. Udział w Maratonie Pisania Listów był dla nich wyjątkową lekcją kształtowania postawy społecznej i okazania empatii osobie skrzywdzonej przez naruszenie jej podstawowych praw.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3