Dary dla Babć i Dziadków z SALUSA

Dary dla Babć i Dziadków z SALUSA

Każdy z nas doskonale wie, że w życiu ważna jest rodzina, a w niej szczególnie istotną rolę odgrywają Dziadkowie, dlateg...

 „Zimowe dekoracje” w 3D

 „Zimowe dekoracje” w 3D

Uczniowie klasy 7b Antoni i Cezary Krzywańscy przedstawili wychowankom świetlicy nr 2  prezentację multimedialną na...

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelt...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Samorząd Uczniowski oraz Młodzieżowa Grupa Wsparcia RAZEM po raz kolejny zaangażowali się w akcję Szlachetna Paczka.  Jak co roku, z przygotowanej przez miasto Kalisz listy, wybrali rodzinę, której ofiarują pomoc. W tym roku była to rodzina Pani Małgorzaty samotnie wychowującej trójkę dzieci.

Rodzinie potrzebne były długoterminowe produkty spożywcze, kosmetyki i chemia gospodarcza, przybory szkolne, odzież i obuwie zimowe, pościel, zabawki, sprzęt sportowy, a także opał na sezon zimowy. W zbiórkę aktywnie zaangażowali się uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły. Uczniowie i nauczyciele najczęściej przynosili do paczki potrzebne produkty codziennego użytku, natomiast rodzice hojnie wspomagali akcję pieniędzmi oraz konkretnymi zakupami z listy potrzeb rodziny. Ilość zebranych produktów i środków finansowych przerosła najśmielsze oczekiwania, a całkowita wartość darów była aż trudna do oszacowania. Lista potrzeb rodziny została kompletnie zrealizowana  i to z ogromnym zapasem, a do wydania pozostało jeszcze 4800 PLN.

Koordynatorzy zbiórki (pani Karolina Suchecka i pan Maciej Głowacki) kierowali zapytania do wolontariuszy akcji o dodatkowe marzenia świąteczne wybranej rodziny, aby sensownie wydać zgromadzone środki. Mimo wielkich zakupowych starań, pozostała jeszcze niewydana spora kwota (950 PLN). W tej sytuacji zapadła decyzja, aby pozostałe pieniądze przekazać na leczenie terapią genową rocznej Jagódki z Kalisza. Dziecko cierpi na SMA, poważną chorobę genetyczną, która powoduje stopniowy zanik mięśni. Całkowity koszt tej terapii to 9,5 mln zł.

Szlachetna Paczka przygotowana przez naszą szkołę to wspaniała inicjatywa, która daje możliwość  uczniom i ich rodzinom niesienia bezinteresownej pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Rozmiary tegorocznej zbiórki pokazały, że społeczność szkolna z pasją pomaga innym. W tę inicjatywę zaangażowało się również Przedsiębiorstwo Gastronomiczno - Handlowo - Usługowe „RACZEK”  pana Krzysztofa Giędy, które jeszcze w ostatni dzień dołożyło do Szlachetnej Paczki mnóstwo produktów spożywczych i zapewniło w dniu 10 grudnia 2021 roku transport zebranych darów do punktu zbiórki.

Wszystkim szlachetnym ludziom serdecznie dziękujemy!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3