Dary dla Babć i Dziadków z SALUSA

Dary dla Babć i Dziadków z SALUSA

Każdy z nas doskonale wie, że w życiu ważna jest rodzina, a w niej szczególnie istotną rolę odgrywają Dziadkowie, dlateg...

 „Zimowe dekoracje” w 3D

 „Zimowe dekoracje” w 3D

Uczniowie klasy 7b Antoni i Cezary Krzywańscy przedstawili wychowankom świetlicy nr 2  prezentację multimedialną na...

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelt...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 6 grudnia 2021 roku, w ramach Mikołajek, uczniowie naszej szkoły, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, zorganizowali tradycyjną „Galerię Ten”. Tym razem była ona zupełnie inna niż poprzednie, bowiem przy organizacji imprezy należało uwzględnić zasady reżimu sanitarnego. Każde stoisko mogły obsługiwać maksymalnie dwie osoby, oczywiście zaopatrzone w maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe (stoiska gastronomiczne). Galerię jednorazowo mogły odwiedzić tylko dwie klasy w ciągu 20 minut, potem następowała zmiana i przychodziły kolejne dwie klasy. Chodziło o to, aby łączna liczba uczniów przebywających na terenie galerii nie przekraczała dopuszczalnej liczby osób wynikającej z ogólnopolskich obostrzeń covidowych. Oczywiście wszystkie osoby odwiedzając galerię zobowiązane były do noszenia maseczek zakrywających usta i nos.

Wśród stoisk tworzących galerię można było wyróżnić kilka grup tematycznych: stoiska typowo rozrywkowe (loteria fantowa, gry zręcznościowe – rzuty do kosza, strzelnica z balonami – oraz gry planszowe) i gastronomiczne. Klienci mieli możliwość własnoręcznego zdobienia ciastek i pierników z użyciem kremów, posypek, owoców kandyzowanych oraz bitej śmietany. Były też stoiska z babeczkami, rogalikami, watą cukrową i tostami, a nawet z popcornem. Dla spragnionych była oferta lemoniady ze świeżych owoców.

Bogato zaopatrzone były także stoiska typowo świąteczne. Tu można było nabyć niepowtarzalne kartki i ozdoby świąteczne, świeczki oraz biżuterię świąteczną: pierścionki i bransoletki. Wyjątkowo skromna była w tym roku oferta stoisk usługowych dla dziewcząt. Oferowano tu jedynie malowanie twarzy i świąteczne tatuaże. Zabrakło salonów fryzjerskich, malowania paznokci oraz robienia makijażu. Każda galeria jest inna niż poprzednie i nie jest zaskoczeniem, że zmieniają się potrzeby i upodobania sprzedających i kupujących.

Na sprawnym zorganizowaniem galerii czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, pani Karolina Suchecka i pan Maciej Głowacki oraz panowie: Mateusz Różański i Paweł Zawadzki.

 

Wszystkim rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły pomagającym w przygotowaniu „Galerii Ten” serdecznie dziękujemy :-)

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3