Dary dla Babć i Dziadków z SALUSA

Dary dla Babć i Dziadków z SALUSA

Każdy z nas doskonale wie, że w życiu ważna jest rodzina, a w niej szczególnie istotną rolę odgrywają Dziadkowie, dlateg...

 „Zimowe dekoracje” w 3D

 „Zimowe dekoracje” w 3D

Uczniowie klasy 7b Antoni i Cezary Krzywańscy przedstawili wychowankom świetlicy nr 2  prezentację multimedialną na...

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Konkurs „My favourite Teddy Bear”

Pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelt...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W poniedziałek, 6 grudnia 2021 roku, klasa 2c wraz z wychowawczynią panią Justyną Gremblewską odwiedziła Książnicę Pedagogiczną, gdzie odbyły się zajęcia z kodowania przygotowane przez panią Różę Pomiecińską.

Uczniowie wysłuchali opowiadania Jadwigi Dymkowskiej „Legenda o choince”, a następnie stworzyli interaktywny łańcuch oraz układali bombki w logicznym układzie na planszy. Kolejnym zadaniem było kodowanie na dywanie, podczas którego udało im się utworzyć reniferka z czerwonym nosem. Na zakończenie podczas słuchania kolęd i świątecznych piosenek rozwiązali dyktando graficzne.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Książnicy. Oprócz ogólnie dostępnych miejsc, dzieci miały okazję zwiedzić takie pomieszczenia, jak magazyn czytelni czy magazyn zbiorów specjalnych. Zobaczyły tam m.in. ponad 380-letnią Biblię wydaną w Gdańsku oraz starodruk z obrazkami. Na zakończenie otrzymały dyplomy grzecznych dzieci oraz książkę Bogumiła Kunickiego „Ballady kaliskie” wydaną przez Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3