Twoje dane, Twoja sprawa

Twoje dane, Twoja sprawa

W dniach 29 listopada i 1 grudnia 2021 roku, w ramach XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane, Twoja sprawa” organi...

Pluszaki w świetlicy nr 1

Pluszaki w świetlicy nr 1

W czwartek, 25 listopada 2021 roku, w rocznicę powstania maskotki przedstawiającej misia dzieci ze świetlicy numer 1 obc...

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

W dniu 25 listopada 2021 roku klasa 7b pod opieką wychowawcy pani Iwony Ignaczak oraz pana Karola Wilczyńskiego wybrała...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

21 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea świętowania Dnia Życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku, z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków, ustanowiono World Hello Day. Była to próba zwrócenia uwagi na wojnę między Izraelem a Egiptem oraz przekonania polityków do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Obecnie święto ma bardziej charakter społeczny i każdego roku obchodzone jest w ponad 180 państwach na całym świecie.

W naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy w poniedziałek 22 listopada 2021 roku. Ponieważ żółty jest kolorem życzliwości, zachęcano uczniów, aby w tym dniu w ich strojach pojawił się żółty akcent. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, panią Karoliną Suchecką i panem Maciejem Głowackim, przygotował „Drzewo Życzliwości”, które ustawiono na górnym korytarzu, a obok na stoliku były dostępne kolorowe liście. Każdy uczeń i nauczyciel mógł zapisać na nich coś miłego dla wybranej osoby (życzenia, pozdrowienia, komplement) i przyczepić na drzewku. Szybko okryło się ono różnymi miłymi wpisami.

Ważnym punktem Dnia Życzliwości i Pozdrowień była przeprowadzona w bibliotece akcja „PODARUJ WIERSZ” (we współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Herberta). Polegała na przepisaniu wiersza lub jego fragmentów (spośród wcześniej przygotowanych) na specjalnym arkuszu papeterii oraz obdarowaniu tym dziełem wybranej osoby w formie gestu życzliwej współobecności. W tym roku wiersze przekazano podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Kaliszu.

Ponadto w klasach I-IV i w świetlicach odczytywano wybrane przez bibliotekarzy fragmenty literatury tematycznie związane z kształtowaniem postaw życzliwości i szacunku, uświadamiające dzieciom znaczenie przyjaźni i koleżeńskiej pomocy.

Tego dnia uczennice z Samorządu Uczniowskiego obdarowywały swoich kolegów i koleżanki żółtymi serduszkami z życzliwymi komunikatami (Poczta Życzliwości), a na korytarzach zamieszczono aforyzmy i cytaty znanych osób dotyczące życzliwości. Warto było je sobie poczytać. Oczywiście tego dnia wszyscy byli  dla siebie szczególnie mili i życzliwi.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3