Twoje dane, Twoja sprawa

Twoje dane, Twoja sprawa

W dniach 29 listopada i 1 grudnia 2021 roku, w ramach XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane, Twoja sprawa” organi...

Pluszaki w świetlicy nr 1

Pluszaki w świetlicy nr 1

W czwartek, 25 listopada 2021 roku, w rocznicę powstania maskotki przedstawiającej misia dzieci ze świetlicy numer 1 obc...

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

W dniu 25 listopada 2021 roku klasa 7b pod opieką wychowawcy pani Iwony Ignaczak oraz pana Karola Wilczyńskiego wybrała...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniach od 15 do 19 listopada 2021 roku obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej (TEG). Jest to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi na problemy o charakterze globalnym.

23 edycja Tygodnia Edukacji Globalnej odbyła się pod hasłem: „Działajmy razem. To nasz wspólny świat”. Uczniowie klas IV – VIII wraz z nauczycielami: panią Anną Zimną, panią Eweliną Majewską i panią Magdaleną Magdańską uczestniczyli w zajęciach na temat: Co każdy z nas może zrobić dla ochrony klimatu, podczas których podawali przykłady działania na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza że każdy z nas ma wpływ na otaczającą rzeczywistość, zarówno w najbliższej okolicy, jak i na całym świecie. Podsumowaniem było wykonanie prac plastycznych na temat „A Ty, czujesz klimat?”

W klasach I – III odbyły się lekcje po hasłem: Syria  - mali uchodźcy, w czasie których dzieci dowiedziały się jaki wpływ na życie zwyczajnych ludzi ma wojna i jakie są przyczyny uchodźstwa. O edukacji globalnej rozmawiali także wychowankowie świetlicy. Zajęcia dla nich przygotowała uczennica klasy 7b, Julia Rapała, która przedstawiła dzieciom problemy dotyczące edukacji w krajach Globalnego Południa. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest zdobywanie wiedzy i że nie wszystkie dzieci na świecie mogą chodzić do szkoły.

Szkolne obchody TEG zakończyły się zbiórką pieniędzy na rzecz dzieci z Syrii. Opiekun koła PCK przekazał zebraną sumę 749,20 zł do UNICEF Polska – międzynarodowej organizacji działającej od ponad 60 lata na rzecz dzieci na całym świecie.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3