Twoje dane, Twoja sprawa

Twoje dane, Twoja sprawa

W dniach 29 listopada i 1 grudnia 2021 roku, w ramach XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane, Twoja sprawa” organi...

Pluszaki w świetlicy nr 1

Pluszaki w świetlicy nr 1

W czwartek, 25 listopada 2021 roku, w rocznicę powstania maskotki przedstawiającej misia dzieci ze świetlicy numer 1 obc...

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

W dniu 25 listopada 2021 roku klasa 7b pod opieką wychowawcy pani Iwony Ignaczak oraz pana Karola Wilczyńskiego wybrała...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w świetlicy nr 2, w czwartek i piątek 18 i 19 listopada 2021 roku, poprzedzające ten ważny dzień, pani Katarzyna Antczak i pani Marta Ficner-Białek przeprowadziły zajęcia, podczas których uczniowie utrwalali i poszerzali swoją wiedzę na temat zasad etycznych i swoich praw.

Oglądali film edukacyjny o prawach dzieci, który w przystępny sposób wyjaśnił i pomógł im zrozumieć, jak mogą z nich korzystać. Wiedza ta pozwoli najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej zaś strony da im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

Następnie dzieci wspólnie tworzyły plakaty z hasłami „Mam prawo do…”, które umieściły na balonikach w kolorze niebieskim, symbolizującym solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Wysłuchały także wybranej bajki Grzegorza Kasdepke o zabawnych przygodach grupki uczniów przygotowujących się do szkolnego przedstawienia, z książeczki „Mam prawo! Czyli niemal wszystko co powinniście wiedzieć o prawach dziecka, a nie macie kogo zapytać”. Na zakończenie wypełniały karty zadań „Mam prawo do marzeń”, przy okazji ćwicząc ortografię.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3