Twoje dane, Twoja sprawa

Twoje dane, Twoja sprawa

W dniach 29 listopada i 1 grudnia 2021 roku, w ramach XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane, Twoja sprawa” organi...

Pluszaki w świetlicy nr 1

Pluszaki w świetlicy nr 1

W czwartek, 25 listopada 2021 roku, w rocznicę powstania maskotki przedstawiającej misia dzieci ze świetlicy numer 1 obc...

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

W dniu 25 listopada 2021 roku klasa 7b pod opieką wychowawcy pani Iwony Ignaczak oraz pana Karola Wilczyńskiego wybrała...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W sobotę, 20 listopada, przypadała rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Ten dzień to szczególne święto, wypełnione dziecięcą radością i zabawą, które odgrywa przede wszystkim edukacyjną i wychowawczą rolę. Prawa dziecka, jak i człowieka to najbardziej elementarne i przynależne każdej jednostce ludzkiej z racji urodzenia przywileje. Bardzo istotne jest zatem, aby od najmłodszych lat edukować w tej kwestii, poznawać te prawa, by mieć ich pełną świadomość i potrafić reagować, gdy dochodzi do ich nieprzestrzegania i naruszania.

Świetlica nr 1 obchodziła to święto już w czwartek, 18 listopada 2021 roku. Dzieci wraz z wychowawcami rozpoczęły dyskusję na temat ich praw oraz codziennych obowiązków. Wymieniały atuty bycia dzieckiem oraz zachowania, które odróżniają ich od osób dorosłych.

Następnie obejrzały prezentację multimedialną, która ukazywała obchody Dnia Praw Dziecka w różnych kulturach i tradycjach oraz wysłuchały wiersza M. Brykczyńskiego „O prawach dziecka”. Na zakończenie pokolorowały ilustracje, na których widniały ich codzienne przywileje. 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3