Twoje dane, Twoja sprawa

Twoje dane, Twoja sprawa

W dniach 29 listopada i 1 grudnia 2021 roku, w ramach XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane, Twoja sprawa” organi...

Pluszaki w świetlicy nr 1

Pluszaki w świetlicy nr 1

W czwartek, 25 listopada 2021 roku, w rocznicę powstania maskotki przedstawiającej misia dzieci ze świetlicy numer 1 obc...

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

W dniu 25 listopada 2021 roku klasa 7b pod opieką wychowawcy pani Iwony Ignaczak oraz pana Karola Wilczyńskiego wybrała...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Dnia 16 listopada 2021 roku odbyła się wojewódzka konferencja poświęcona „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” – wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Wydarzenie odbyło się w formie online na platformie Microsoft Teams, a jego organizatorem był pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

Naszą szkołę reprezentowała Natalia Przybyła z klasy 8c, która znalazła się w gronie 2300 młodych osób pochodzących z różnych rejonów województwa. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez pana Marcina Starzonkę, koordynatora KMDP, prezentacji na temat Rady Dialogu Młodego Pokolenia. Następnie uczestnicy zostali przeniesieni do pokoi tematycznych.

Natalia należała do grupy zajmującej się problemami z jakimi boryka się edukacja i szkolnictwo wyższe: archaiczne lektury w podstawie programowej, propozycje nowych lektur, przeciążenie sprawdzianami, ciężkie plecaki oraz duża ilość lekcji religii, muzyki i plastyki. Po omówieniu wskazanych zagadnień uczniowie zostali przeniesieni do sekcji rozwiązań, gdzie wypisywali swoje propozycje zmian, a następnie przedstawiali je przed pozostałymi uczestnikami konferencji.

Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Pomysły zostaną przekazane osobom układającym Strategię RP na rzecz Młodego Pokolenia.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3