Pamięć o Marii Konopnickiej ciągle żywa

Pamięć o Marii Konopnickiej ciągle żywa

W poniedziałek, 11 października 2021 roku, uczniowie klas czwartych uczestniczyli w prelekcji pt. „Rodzinnemu Miastu – p...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem M. Konopnick...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem M. Konopnickiej

W dniu 8 października 2021 roku, w 111. rocznicę śmierci Marii Konopnickiej, delegacja naszej szkoły w składzie: pani dy...

Ruszyły zajęcia z algorytmiki

Ruszyły zajęcia z algorytmiki

Dzięki współpracy z Politechniką Łódzką od września 2021 roku uczniowie klas piątych naszej szkoły pod kierunkiem pana M...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Z początkiem października 2021 roku wychowankowie świetlicy nr 2 pod opieką pani Karoliny Prętczyńskiej i pani Ewy Wrony przystąpili do realizacji działań w ramach innowacji pedagogicznej  „Reading is magic” wprowadzającej dzieci w świat magicznych bajek i opowiadań Disney’a, dzięki czemu nauka języka obcego stanie się łatwa i przyjemna.

Podczas pierwszych zajęć czytelniczych, które  odbyły się 6 października, uczniowie obejrzeli wystawę książek, opowiadali o swoich ulubionych bohaterach z filmów Disney’a, dopasowywali angielskie tytuły bajek, obcojęzyczne imiona bohaterów oraz nazwy zwierzątek do ich polskich odpowiedników. Następnie wysłuchali historii słonika Dumbo oraz obejrzeli fragment tej bajki w oryginalnej wersji językowej. W dalszym etapie wykonywali różne zadania językowe związane z tematyką opowieści i z entuzjazmem odkrywali znaczenie angielskich wyrazów.

Zajęcia czytelnicze związane z „Dumbo” stały się również doskonałą okazją do utrwalenia właściwych postaw oraz do rozmowy na temat empatii. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że czytanie książek w języku angielskim to świetna zabawa i metoda na naukę nowych słówek i zwrotów.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3