Pamięć o Marii Konopnickiej ciągle żywa

Pamięć o Marii Konopnickiej ciągle żywa

W poniedziałek, 11 października 2021 roku, uczniowie klas czwartych uczestniczyli w prelekcji pt. „Rodzinnemu Miastu – p...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem M. Konopnick...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem M. Konopnickiej

W dniu 8 października 2021 roku, w 111. rocznicę śmierci Marii Konopnickiej, delegacja naszej szkoły w składzie: pani dy...

Ruszyły zajęcia z algorytmiki

Ruszyły zajęcia z algorytmiki

Dzięki współpracy z Politechniką Łódzką od września 2021 roku uczniowie klas piątych naszej szkoły pod kierunkiem pana M...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 1 października 2021 roku nasza szkoła po raz siódmy wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Działanie to polegało na zachęceniu wszystkich, tych młodszych i starszych, do przypomnienia sobie działań matematycznych. Szczególnie dotyczyło to uczniów, którzy w czasie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkową wiedzę. Do tegorocznej zabawy przystąpiły 5643 szkoły z różnych stron świata, w tym z Polski 5394.

W naszej szkole w akcji uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. W większości zmagali się z rywalizacją na lekcjach matematyki: najmłodsi otrzymali kolorowanki: „Policz elementy”, „Mnożenie w zakresie 10” i „Mnożenie w zakresie 30”, a klasy III i starsi zdawali egzamin pisemny z tabliczki mnożenia dostosowany do ich wieku.

Dodatkowo pozostali uczniowie i pracownicy szkoły mogli także sprawdzić swoją wiedzę i losowo wybrać działanie podczas przerw międzylekcyjnych, kiedy to po korytarzach chodziły tzw. Patrole Egzaminacyjne, które egzaminowały wszystkich, którzy zechcieli włączyć się w zabawę. Kto podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymywał pamiątkowy znaczek.

Wiele pozytywnych emocji towarzyszyło tej formie sprawdzania wiedzy, bowiem uczniowie mieli niebywałą okazję nie tylko „przeegzaminować” młodszych i starszych kolegów, ale także dyrekcję szkoły, nauczycieli i innych pracowników. W ten sposób dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przykładów mnożenia. Koordynatorem akcji była pani Agnieszka Kozica.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3