Pamięć o Marii Konopnickiej ciągle żywa

Pamięć o Marii Konopnickiej ciągle żywa

W poniedziałek, 11 października 2021 roku, uczniowie klas czwartych uczestniczyli w prelekcji pt. „Rodzinnemu Miastu – p...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem M. Konopnick...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem M. Konopnickiej

W dniu 8 października 2021 roku, w 111. rocznicę śmierci Marii Konopnickiej, delegacja naszej szkoły w składzie: pani dy...

Ruszyły zajęcia z algorytmiki

Ruszyły zajęcia z algorytmiki

Dzięki współpracy z Politechniką Łódzką od września 2021 roku uczniowie klas piątych naszej szkoły pod kierunkiem pana M...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, 29 września 2021 roku, nauczyciele języka polskiego i wychowawcy świetlicy czytali uczniom wybrane przez szkolną bibliotekarkę – panią Agnieszkę Kowalewską – fragmenty literatury dziecięcej. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Udowodniono, że czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Dla najmłodszych słuchaczy wybrane zostały książki Rafała Witka Pierwszaki z Kosmosu i Katarzyny Zimnickiej Przygody Królewny Florentynki. Hasłem przewodnim tekstów wybranych dla drugoklasistów było Czytam, poznaję uczucia, radzę sobie z emocjami. Uczniowie tych klas wysłuchali fragmentów książek Elżbiety Zubrzyckiej O zajączku Filipie, który z wielkiego strachu dokonał wielkich czynów i Grzegorza Kasdepke, Tylko bez całowania, czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami oraz Kocha lubi szanuje… czyli jeszcze o uczuciach. Uczniowie klasy 3a i 3b na podstawie opowiadań z czasopisma Świerszczyk ćwiczyli umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, natomiast w klasie 3b został odczytany rozdział Afryki Kazika Łukasza Wierzbickiego.

Również w świetlicach szkolnych promowano literaturę dziecięcą. Pod hasłem Czytam i dobrze się bawię zaproponowano dzieciom teksty Renaty Piątkowskiej: Ciekawe co będzie jutro? Nie ma nudnych dni, Szczęście śpi na lewym boku, Przygoda ma kolor niebieski oraz Grzegorza Kasdepke Drużyna Pani Miłki.

Czwartoklasiści wysłuchali fragmentów książek: Mali bohaterowie Barbary Gawryluk, Dzieciaki świata Martyny Wojciechowskiej i Uniwersytet Wszystko Moje Fabrizio Silei. Dla uczniów klas piątych przygotowano rozdziały z utworów Klub Latających Ciotek Rafała Witka, Gofrowe serce Marii Paar i Opowieść o Angelinie Brownie Davida Almonda. W klasie 6a odczytano fragmenty Księgi 1. Zwiadowców Johna Flanagana, natomiast uczniowie klas 7 i 8 wysłuchali tekstów ze zbiorów Gorzka czekolada i inne opowiadania.

Wszystkie te spotkania czytelnicze były dobrą okazją do promocji książek dla dzieci i młodzieży znajdujących się w bibliotece szkolnej oraz pretekstem do zabaw, rozmów, a nawet wzruszeń.           

Dziękujemy wychowawcom, nauczycielom i uczniom za udział w głośnym czytaniu :-)

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3