Wyniki konkursu wiedzy o zdrowiu

Wyniki konkursu wiedzy o zdrowiu

W czwartek, 11 kwietnia 2024 roku podsumowano konkurs „Żyję zdrowo i kolorowo”, w ramach którego dwudziestu trzech przed...

Kolejne zajęcia dla małych studentów

Kolejne zajęcia dla małych studentów

W dniu 10 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 5b wraz z panią Agnieszką Kozicą po raz kolejny wzięli udział w zajęciach n...

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

W dniach 9 i 11 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 2a, 2c, 3b, 6a, 6c i 7a uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym udzielani...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, 29 września 2021 roku, nauczyciele języka polskiego i wychowawcy świetlicy czytali uczniom wybrane przez szkolną bibliotekarkę – panią Agnieszkę Kowalewską – fragmenty literatury dziecięcej. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Udowodniono, że czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Dla najmłodszych słuchaczy wybrane zostały książki Rafała Witka Pierwszaki z Kosmosu i Katarzyny Zimnickiej Przygody Królewny Florentynki. Hasłem przewodnim tekstów wybranych dla drugoklasistów było Czytam, poznaję uczucia, radzę sobie z emocjami. Uczniowie tych klas wysłuchali fragmentów książek Elżbiety Zubrzyckiej O zajączku Filipie, który z wielkiego strachu dokonał wielkich czynów i Grzegorza Kasdepke, Tylko bez całowania, czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami oraz Kocha lubi szanuje… czyli jeszcze o uczuciach. Uczniowie klasy 3a i 3b na podstawie opowiadań z czasopisma Świerszczyk ćwiczyli umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, natomiast w klasie 3b został odczytany rozdział Afryki Kazika Łukasza Wierzbickiego.

Również w świetlicach szkolnych promowano literaturę dziecięcą. Pod hasłem Czytam i dobrze się bawię zaproponowano dzieciom teksty Renaty Piątkowskiej: Ciekawe co będzie jutro? Nie ma nudnych dni, Szczęście śpi na lewym boku, Przygoda ma kolor niebieski oraz Grzegorza Kasdepke Drużyna Pani Miłki.

Czwartoklasiści wysłuchali fragmentów książek: Mali bohaterowie Barbary Gawryluk, Dzieciaki świata Martyny Wojciechowskiej i Uniwersytet Wszystko Moje Fabrizio Silei. Dla uczniów klas piątych przygotowano rozdziały z utworów Klub Latających Ciotek Rafała Witka, Gofrowe serce Marii Paar i Opowieść o Angelinie Brownie Davida Almonda. W klasie 6a odczytano fragmenty Księgi 1. Zwiadowców Johna Flanagana, natomiast uczniowie klas 7 i 8 wysłuchali tekstów ze zbiorów Gorzka czekolada i inne opowiadania.

Wszystkie te spotkania czytelnicze były dobrą okazją do promocji książek dla dzieci i młodzieży znajdujących się w bibliotece szkolnej oraz pretekstem do zabaw, rozmów, a nawet wzruszeń.           

Dziękujemy wychowawcom, nauczycielom i uczniom za udział w głośnym czytaniu :-)

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowmodul prawy caritaspcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Kaliski

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3