Pamięć o Marii Konopnickiej ciągle żywa

Pamięć o Marii Konopnickiej ciągle żywa

W poniedziałek, 11 października 2021 roku, uczniowie klas czwartych uczestniczyli w prelekcji pt. „Rodzinnemu Miastu – p...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem M. Konopnick...

Złożenie kwiatów przed pomnikiem M. Konopnickiej

W dniu 8 października 2021 roku, w 111. rocznicę śmierci Marii Konopnickiej, delegacja naszej szkoły w składzie: pani dy...

Ruszyły zajęcia z algorytmiki

Ruszyły zajęcia z algorytmiki

Dzięki współpracy z Politechniką Łódzką od września 2021 roku uczniowie klas piątych naszej szkoły pod kierunkiem pana M...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 28 września 2021 roku odbyła się debata Samorządu Uczniowskiego, w której wzięli udział reprezentanci klas IV – VIII, pani Dyrektor Beata Prus oraz opiekunowie Samorządu, pani Karolina Suchecka i pan Maciej Głowacki. Celem spotkania było opracowanie planu pracy SU na bieżący rok szkolny. Na początku pani Dyrektor pogratulowała uczniom sukcesu w wyborach do prezydium i „trójek klasowych” oraz zachęciła do aktywnego udziału w życiu szkoły. Następnie, tytułem wprowadzenia, pan Głowacki przedstawił główne założenia debaty oraz cele jakie są stawiane uczniom biorącym udział w spotkaniu przedstawicieli klas.

Przewodnicząca SU Natalia Przybyła omówiła dotychczasowe stałe działania podejmowane przez samorząd i zaprosiła zebranych do opracowania własnych propozycji. Uczniowie pracowali bardzo intensywnie, podczas burzliwych dyskusji prowadzonych w zespołach rodziły się ciekawe pomysły dotyczące pracy samorządu. Na koniec zaprezentowali zapisane zadania. Wiele z nich można uznać za niezwykle ciekawe i nowatorskie.

Na szczególną uwagę zasługują np.:  „Dzień natury”, czyli dzień w którym wszystkie lekcje będą się odbywać na świeżym powietrzu, „Dzień Kolorów” – w wybrany dzień uczniowie przychodzą do szkoły ubrani w jeden uzgodniony kolor, „Dzień Hobby” – dzień, w którym uczniowie będą mogli prezentować na forum szkoły swoje pasje i zainteresowania.

Padła też propozycja zainstalowania w szkolnej stołówce terminala płatniczego, który by znacznie ułatwił uczniom płatności za obiady, słodycze i napoje. Ciekawa była też propozycja „Szkolnej play listy” czyli uczniowskiej bazy utworów muzycznych emitowanych przez radiowęzeł. Było też wiele innych pomysłów dotyczących działań związanych z rozrywką, sportem, kinem. Uczniowie zgłaszali też propozycje dotyczące uatrakcyjnienia lekcji czy organizacji przestrzeni szkolnej tak, aby było bardziej funkcjonalnie, wygodnie i przyjaźnie. Niektóre propozycje być może da się połączyć z dotychczasowymi działaniami  samorządu. Pomysły wymagające szczególnego zaangażowania sił i środków, Samorząd Uczniowski, opiekunowie i pani Dyrektor muszą dokładniej rozpatrzyć i ocenić czy są one możliwe do realizacji.

Debata okazała się bardzo owocna i pożyteczna. Na pewno przyczyni się do poprawy jakości pracy Samorządu Uczniowskiego. Dała uczniom poczucie uczestnictwa w organizowaniu życia szkoły i współodpowiedzialności za jej kształt. Przebiegała w atmosferze intensywnej pracy.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3