Karta Dobrego Ucznia

Karta Dobrego Ucznia

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, że uczniowie pragnący ubiegać się o Kartę Dobrego Ucznia na I okr...

Uczniowie nagrodzeni Stypendium im. Św. JP II

Uczniowie nagrodzeni Stypendium im. Św. JP II

Informujemy, iż zarządzeniem nr 536/2021 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 6 września 2021 r. przyznano Stypendium Miasta...

Narodowe Czytanie z prof. Michałem Rusinkiem

Narodowe Czytanie z prof. Michałem Rusinkiem

W dniu 8 września 2021 roku uczniowie klasy 8a i 8b wraz z panią Agnieszką Kowalewską, panią Ewą Fiechowską i panem Pawł...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W środę, 8 września 2021 roku, uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawcy, pani Ewy Pszczoły odwiedzili kaliski ratusz. Zwiedzanie rozpoczęli od zejścia do podziemi. Zobaczyli tam wóz rzymski i pomieszczenie, gdzie kiedyś przechowywano buteleczki z atramentem. Nieco dłużej zatrzymali się w sali, w której mogli obejrzeć m.in. zbroję rzymskiego rycerza oraz „przymierzyć” dzięki multimedialnym monitorom średniowieczne stroje. Następnie po pokonaniu ponad dwustu stopni wspięli się na ratuszową wieżę i podziwiali piękną panoramę naszego miasta.

Dużą niespodzianką było spotkanie z wiceprezydentem, panem Grzegorzem Kulawinkiem, który zaprosił uczniów do swojego gabinetu i porozmawiał z nimi o niedawno minionych wakacjach oraz naszej szkole. Pozwolił też chętnym dzieciom usiąść za swoim biurkiem. Szczęściarze mogli przez chwilę wcielić się w rolę włodarza naszego miasta. Może któreś z nich w przyszłości też zostanie prezydentem? :-)

Po wizycie w ratuszu drugoklasiści wybrali się na spacer na planty miejskie, gdzie zobaczyli Pomnik Książki i poznali historię jego powstania. Kolejnym punktem na trasie wycieczki była Baszta Dorotka i bardzo ciekawa legenda, wskazująca na pochodzenie jej nazwy.

To była udana klasowa wyprawa, tym bardziej że tego dnia pogoda była wyśmienita :-)

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3