Karta Dobrego Ucznia

Karta Dobrego Ucznia

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, że uczniowie pragnący ubiegać się o Kartę Dobrego Ucznia na I okr...

Uczniowie nagrodzeni Stypendium im. Św. JP II

Uczniowie nagrodzeni Stypendium im. Św. JP II

Informujemy, iż zarządzeniem nr 536/2021 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 6 września 2021 r. przyznano Stypendium Miasta...

Narodowe Czytanie z prof. Michałem Rusinkiem

Narodowe Czytanie z prof. Michałem Rusinkiem

W dniu 8 września 2021 roku uczniowie klasy 8a i 8b wraz z panią Agnieszką Kowalewską, panią Ewą Fiechowską i panem Pawł...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W środę, 1 września 2021 roku, uczniowie naszej szkoły oficjalnie rozpoczęli rok szkolny 2021/2022. Część z nich bezpośrednio udała się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, a młodsi wraz z rodzicami zostali zaproszeni do sali gimnastycznej na oficjalne spotkanie z panią dyrektor i nauczycielami. O godz. 9.00 pojawili się pierwszoklasiści, dla których część artystyczną przygotowali uczniowie z klas drugich. Dla najmłodszych i tych nieco starszych powrót po wakacjach był bardzo emocjonujący. Wszyscy chętnie się wypowiadali na temat zakupionego wyposażenia: plecaków, piórników oraz stroju sportowego. Na przyjęcie tak świetnie przygotowanych maluchów szkoła musiała także się odpowiednio przygotować.

Pani dyrektor Beata Prus opowiedziała zatem o innowacyjnych programach, których celem będzie zapewnienie uczniom możliwości wszechstronnego rozwoju intelektualnego: arytmetyce mentalnej z wykorzystaniem japońskich liczydeł soroban, LEGO Education i programie Ambasador Przyjaznej Edukacji. Oprócz tego na dzieci czeka wiele zajęć pozalekcyjnych, bogata oferta wycieczek i kreatywne zabawy w świetlicy.

W kolejnym spotkaniu uczestniczyli czwartoklasiści rozpoczynający nowy etap edukacyjny. Kilka rad na dobry początek przekazali im uczniowie z klas siódmych, którzy wspomnieli także o sposobach radzenia sobie ze zdalnym nauczaniem. Oprócz przedstawienia wychowawców i nauczycieli oraz zaprezentowania oferty szkoły, pani dyrektor wspomniała o przeprowadzonych w czasie wakacji pracach modernizacyjnych i generalnym remoncie jednej z toalet uczniowskich. W planach jest także remont kortu do tenisa ziemnego. W tej właśnie sprawie zwróciła się do rodziców, prosząc o poparcie w głosowaniu na wniosek zgłoszony w Budżecie Obywatelskim.

Na koniec wszystkim uczniom życzono wspaniałych wyników w nauce, nauczycielom inspiracji do działania, a rodzicom powodów do radości i dumy z sukcesów dzieci.

Udanego roku szkolnego!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3