Wnioski na stypendium im. Jana Pawła II

Wnioski na stypendium im. Jana Pawła II

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, że uczniowie pragnący ubiegać się o stypendium Miasta Kalisza im....

Wycieczka do Ośrodka jeździeckiego w Wolicy

Wycieczka do Ośrodka jeździeckiego w Wolicy

W czwartek, 17 czerwca 2021 roku, uczniowie klasy 1b pod opieką wychowawcy – pani Ewy Pszczoły oraz pani Joanny Krzywik...

Zajęcia w programie „Dobre Łącza”

Zajęcia w programie „Dobre Łącza”

W maju i czerwcu 2021 roku w klasach 2a, 2b i 2c odbyły się w ramach programu pt.: „Dobre Łącza” Centrum Edukacji Obywat...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

We wtorek, 1 czerwca 2021 roku, w naszej szkole odbył się tradycyjny festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza znacząco różniła się od tych, które zwykle były organizowane. Należało uwzględnić zasady bezpieczeństwa związane z pandemią. Mimo, że od poniedziałku wszyscy uczniowie uczestniczą już w zajęciach stacjonarnych, należało zachować zasady reżimu sanitarnego. W związku z tym udział poszczególnych klas w uroczystości musiał być podzielony czasowo. I tak: klasy I – III były obecne w godzinach 10:30 – 12:00, klasy IV – V w  godz. 9:00 – 10:30, a klasy VI – VIII  w godz. 12:00 – 13:30. Wszystkie zaplanowane wydarzenia odbywały się w trzech przestrzeniach – na boiskach szkolnych, w sali gimnastycznej i w przestrzeni wirtualnej.

Na boisku na uczniów czekały: rozgrywki w „dwa ognie”, tor przeszkód, gry i zabawy, wyścigi, mecz piłki nożnej, mini piłka ręczna, tor przeszkód, turniej w przerzucaniu woreczków przez siatkę, rzucanka siatkarska i wiele innych. Wszystkie konkurencje były dopasowane do wieku i stopnia sprawności uczniów, a nad ich organizacją czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

W sali gimnastycznej równolegle odbywał się pokaz talentów. Uczniowie prezentowali tu swoje różne uzdolnienia: muzyczne, takie jak śpiew czy grę na instrumentach (keyboard, gitara, skrzypce, obój), zdolności taneczne, a także swoje pasje plastyczne i inne dotyczące np. jazdy konnej. W wolnych chwilach każdy mógł popisać się swoim talentem wokalnym przy akompaniamencie karaoke. Zwieńczeniem aktywności w sali gimnastycznej był Talk Show z nauczycielami prowadzony przez uczniów Samorządu Uczniowskiego. Jego bohaterami byli nauczyciele: pani Wioletta Janiszewska, pan Paweł Zawadzki i pan Karol Wilczyński. Uczniowie mieli dzięki temu okazję poznać swych pedagogów z innej strony.

Przygotowano również bogatą ofertę atrakcji w sieci. Były to m.in. wirtualne spacery po Zamku Krzyżackim w Malborku, po Zamku Królewskim w Warszawie i po Centrum Nauki Kopernik (tu pokaz planetarium i ciekawe eksperymenty do wykonania w domu) oraz wirtualne spektakle („Pchła szachrajka”, „Baśń o trzech konikach”, „Gdzie jest babcia?”). Dodatkowo w sali nr 2 uczniowie mieli możliwość pograć w gry komputerowe on-line pod okiem pana Mateusza Łańducha.

Szkolny Dzień dziecka, mimo że zupełnie inny niż zwykle, pozwolił uczcić święto dzieci. Dla każdego z uczniów była to możliwość dobrej zabawy i rozrywki, zarówno w sferze sportowej, kulturalnej, jak i naukowej. Nawet dzieci, które tego dnia pozostały w domu, miały możliwość wyjątkowo spędzić ten czas.

Serdecznie dziękujemy za super organizację!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3