Szukaj LEMA w bibliotece!

Szukaj LEMA w bibliotece!

Jednym z patronów 2021 roku Sejm ustanowił Stanisława Lema – „najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i je...

Karta Dobrego Ucznia

Karta Dobrego Ucznia

Uczniowie, którym przyznano Kartę Dobrego Ucznia na II okres roku 2020/2021 będą mogli w miesiącach od czerwca do sierpn...

Biegane Dyktando w klasie 3a

Biegane Dyktando w klasie 3a

W dniu 5 maja 2021 roku uczniowie z klasy 3a pod opieką pani Anny Gorzkiewicz przekonali się, że nauka nie musi być nudn...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest corocznie 23 kwietnia.  Święto  wywodzi się z Katalonii, gdzie hucznie celebrowane jest jako dzień patrona – świętego Jerzego. Zgodnie z dawną tradycją, w tym dniu w Katalonii kobiety obdarowywano czerwonymi różami, symbolizującymi krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Z biegiem lat kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

W 1995 roku UNESCO ustanowiło Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, którego celem jest promocja czytelnictwa i edytorstwa, zwrócenie uwagi na zagadnienia z zakresu ochrony własności praw intelektualnych oraz praw autorskich. W związku z tym 23 kwietnia 2021 roku uczniowie naszej szkoły otrzymali za pośrednictwem platformy Microsoft Teams od szkolnego bibliotekarza, pani Urszuli Papierskiej, zadania, gry i łamigłówki nawiązujące do święta opracowane z użyciem narzędzia jakim jest Genially.

Dzieci z klas drugich i trzecich rozwiązywały memory Historia książki łącząc ze sobą w pary ilustracje przedstawiające kolejne formy utrwalania informacji począwszy od tabliczek glinianych, kipu i zwoju papirusowego do książki w postaci elektronicznej. Pierwszoklasiści przyporządkowywali przedmioty związane z książką według wskazanych cech. Natomiast uczniowie klas czwartych i starszych pracowali z kilkuetapowym zadaniem zawierającym quiz nt. Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, ćwiczenie polegające na łączeniu ze sobą w pary autorów i tytuły ich książek oraz memory.

Każde prawidłowe rozwiązanie dawało szansę na zdobycie jednej cyfry kodu, a dopiero ten – złożony w całość – pozwalał ukończyć grę. W ten sposób – ucząc się i bawiąc – uczniowie naszej szkoły obchodzili święto autorów, ilustratorów, wydawców książek oraz wszystkich czytelników i czytelnictwa.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3