Szukaj LEMA w bibliotece!

Szukaj LEMA w bibliotece!

Jednym z patronów 2021 roku Sejm ustanowił Stanisława Lema – „najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i je...

Karta Dobrego Ucznia

Karta Dobrego Ucznia

Uczniowie, którym przyznano Kartę Dobrego Ucznia na II okres roku 2020/2021 będą mogli w miesiącach od czerwca do sierpn...

Biegane Dyktando w klasie 3a

Biegane Dyktando w klasie 3a

W dniu 5 maja 2021 roku uczniowie z klasy 3a pod opieką pani Anny Gorzkiewicz przekonali się, że nauka nie musi być nudn...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W ramach innowacji pedagogicznej „Modelowanie 3D i druk 3D” uczniowie Antoni Krzywański (kl. 6b), Cezary Krzywański (kl. 6b) i Grzegorz Łuczak (kl. 7c) pod kierunkiem pana Mateusza Łańducha zaprojektowali w dniu 22 kwietnia 2021 roku podwozie do robota, które następnie zostanie wydrukowane na szkolnej drukarce Zortax 3D.

Pomysł na innowację zrodził się podczas prowadzenia innych zajęć z programowania płytki Arduino quasi C/Cpp, w ramach grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego przy współpracy z Politechniką Łódzką. Uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z programowaniem i łączeniem komponentów, a wydrukowane elementy posłużą im jako stelaż dla zaprogramowanych układów (silników, czujników).

Modelowanie w połączeniu z zajęciami z programowania spowoduje, że będą budować własne roboty, pojazdy lub obudowy do projektów. Podobnie jak kilka lat temu komputery zrewolucjonizowały świat, tak teraz drukowanie 3D i programowanie wnosi bardzo dużo do współczesnej nauki. Dlatego bardzo ważne jest, aby dzieci i młodzież już na początku kształcenia rozwijała w sobie komputacyjne myślenie i umiejętności, które pomogą im w przyszłości zostać inżynierami.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3