Szukaj LEMA w bibliotece!

Szukaj LEMA w bibliotece!

Jednym z patronów 2021 roku Sejm ustanowił Stanisława Lema – „najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i je...

Karta Dobrego Ucznia

Karta Dobrego Ucznia

Uczniowie, którym przyznano Kartę Dobrego Ucznia na II okres roku 2020/2021 będą mogli w miesiącach od czerwca do sierpn...

Biegane Dyktando w klasie 3a

Biegane Dyktando w klasie 3a

W dniu 5 maja 2021 roku uczniowie z klasy 3a pod opieką pani Anny Gorzkiewicz przekonali się, że nauka nie musi być nudn...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Od stycznia 2021 roku wychowankowie świetlicy szkolnej nr 2 pod kierunkiem pani Ewy Wrony i pani Karoliny Prętczyńskiej realizują projekt e - Twinning „Be my buddy, not my bully” („Bądź mym kumplem, nie łobuzem”), który odbywa się we współpracy z rówieśnikami z Turcji i Rumunii.

Celem przedsięwzięcia jest zapobieganie wśród uczniów zjawisku bullyingu oraz uwrażliwienie dzieci na ten społeczny problem. Istotnym zamysłem działań projektowych jest również kształtowanie wśród uczniów empatii oraz promowanie takich wartości jak: szacunek, tolerancja, współpraca, przyjaźń, życzliwość i serdeczność.

Praca nad projektem okazała się bardzo angażująca. Do tej pory dzieci uczestniczyły w następujących aktywnościach: projektowaniu logo, omawianiu baśni „Brzydkie Kaczątko”, tworzeniu ilustracji oraz redagowaniu haseł zachęcających do życzliwości i przyjaźni, nagrywaniu w programie Chatterpix krótkich wypowiedzi w języku angielskim związanych z tematyką projektu oraz projektowaniu kartki z kalendarza w programie Canva, służącej do planowania dalszych działań. W lutym wszyscy uczestnicy projektu świętowali Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W kolejnym tygodniu, w dniu 18 lutego 2021 roku, w świetlicy odbyło się spotkanie ze szkolnym psychologiem – panią Karoliną Suchecką, która przeprowadziła prelekcję nt. cyberbullyingu. Podczas zajęć najmłodsi poznali znaczenie słowa „hejt” (nienawidzić) oraz dowiedzieli się, czym jest  zjawisko hejtu i jakie konsekwencje ze sobą niesie.

W trakcie tych kilku miesięcy pracy nad projektem nie zabrakło również zdjęć, pozdrowień oraz relacji z bieżących wydarzeń szkolnych, świąt i uroczystości obchodzonych w krajach partnerskich.

Podczas wszystkich działań najmłodsi dowiedzieli się jaka formę może przybrać bullying (wrogie gesty i miny, przezywanie, plotkowanie, wykluczanie kogoś z grupy, przemoc), jakie uczucia i konsekwencje może wywoływać u osób, które go doświadczają (złość, gniew, smutek, bezradność, osłabienie, lęk, problemy ze snem i niska samoocena).  Wszyscy uczestnicy projektu uzmysłowili sobie, że bullying  to niebezpieczne zjawisko, które należy eliminować i co najważniejsze, nie można pozostawać wobec niego obojętnym, zawsze trzeba reagować.

Udział w projekcie pozwolił najmłodszym rozwinąć umiejętności interpersonalne oraz umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Uczniowie poznali także zastosowanie technologii informacyjnej oraz mogli wykazać się swymi talentami plastycznymi oraz kreatywnością.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3