Klasy 1a i 3a w Gutowie

Klasy 1a i 3a w Gutowie

12 maja 2022 roku, korzystając z uroków pięknej pogody, uczniowie klasy 1a i 3a pod opieką wychowawczyń – pani Anny Gorz...

Warsztaty na temat zdrowego odżywiania

Warsztaty na temat zdrowego odżywiania

Za nami dwa dni warsztatów kulinarnych, zorganizowanych 10 i 11 maja 2022 roku przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,...

Wyniki XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczne...

Wyniki XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

W dniu 4 kwietnia 2022 roku podsumowano kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, propagującego twórczość Ma...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

CERTYFIKAT Paul Z Koala Adoption CertificateOd kilku miesięcy świat z przerażeniem obserwuje jedne z największych w historii Australii pożary buszu. Według różnych szacunków ogień strawił ponad 100 kilometrów kwadratowych lasu i przyczynił się do śmierci ok. miliarda zwierząt. W ich wyniku zginęły też  co najmniej 34 osoby. 2500 budynków, w tym ponad 1300 domów, uległo zniszczeniu. To niespotykana dotąd strata dla środowiska przyrodniczego.

Ponieważ Australia jest domem wielu endemicznych gatunków zwierząt i roślin, wyginięcie np. koali czy kangurów australijskich oznaczałoby całkowite unicestwienie tych odmian na całej Ziemi, bo występują one tylko tam. W obliczu tej wielkiej ekologicznej tragedii Samorząd Uczniowski i cała nasza szkolna społeczność podjęli dwie wspaniałe inicjatywy.

Pierwszą z nich była zbiórka pieniędzy na WWF (World Wide Fund for Nature) czyli  Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody. Jest to organizacja pozarządowa i ekologiczna o charakterze międzynarodowym, której celem jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą. Organizacja ta (z siedzibą w Szwajcarii) stworzyła specjalne konto, na które można wpłacać środki z przeznaczeniem na ratowanie australijskiej przyrody zagrożonej w pożarach.

Akcja „Ratujmy Australię”, którą przeprowadzono w naszej szkole spotkała się z wielkim poparciem uczniów. Na gazetce Samorządu zawisł plakat przedstawiający skalę pożarów i stopień zagrożenia australijskiej fauny i flory. Uczniowie mogli się zapoznać z globalnymi zmianami środowiska wynikającymi z pożarów. Wszelkich informacji na ten temat udzielali też wolontariusze zbierający pieniądze. Dosłownie w dwa tygodnie zebrano ponad 800 PLN, które następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wpłaciła na konto WWF.

Ogrom cierpienia poparzonych ocalałych zwierząt skłonił też naszych uczniów do jeszcze jednego przedsięwzięcia – do tzw. adopcji koali. Samorząd Uczniowski z własnych środków podjął się takiej inicjatywy i w dniu 13 lutego 2020 roku adoptował jednego z niedźwiadków, który z licznymi poparzeniami ocalał z pożarów. Przekazane na wskazane konto środki (40 dolarów australijskich) posłużą leczeniu okaleczonego zwierzęcia. Jest to konkretna pomoc i wyraz wielkiej empatii i troski o słabsze, bezbronne istoty. Nasi uczniowie kolejny raz wykazali się wielkim sercem, odpowiedzialnością i dobrocią. Dla dyrekcji i nauczycieli to powód do wielkiej dumy, a dla innych wzór do naśladowania.

Brawo Uczniowie, trzymajcie tak dalej!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3