Twoje dane, Twoja sprawa

Twoje dane, Twoja sprawa

W dniach 29 listopada i 1 grudnia 2021 roku, w ramach XII edycji programu edukacyjnego „Twoje dane, Twoja sprawa” organi...

Pluszaki w świetlicy nr 1

Pluszaki w świetlicy nr 1

W czwartek, 25 listopada 2021 roku, w rocznicę powstania maskotki przedstawiającej misia dzieci ze świetlicy numer 1 obc...

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

Klasa 7b w EC1 w Łodzi

W dniu 25 listopada 2021 roku klasa 7b pod opieką wychowawcy pani Iwony Ignaczak oraz pana Karola Wilczyńskiego wybrała...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

7 kwietnia br. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika odbyła się konferencja Samorządów Uczniowskich zatytułowana "Co jest siłą Samorządów Uczniowskich? Charyzmatyczna jednostka, czy zgrany zespół?". Nasza szkoła miała możliwość już po raz drugi uczestniczyć w tym, ważnym dla młodych ludzi, wydarzeniu. Samorząd Uczniowski reprezentowały: Ewa Łuczak (kl. IIIC) i Adrianna Zaborowska (kl. IIIC). W czasie trwania konferencji na kluczowe pytanie próbowali odpowiedzieć przedstawiciele władz miasta: Prezydent Miasta Kalisza - Pan dr inż. Janusz Pęcherz i  Przewodnicząca Rady Miasta Kalisza - Pani Adela Przybył. Organizatorami całego przedsięwzięcia była Dyrekcja i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego III LO. Na konferencji obejrzeć można było prezentacje wielu kaliskich szkół, jak również szkół z Ostrowa Wielkopolskiego i Opatówka. Ostatnią część konferencji stanowiła debata, podczas której młodzież próbowała odpowiedzieć na pytanie dnia. Zdania były podzielone. Jedni uważali, iż podstawą sprawnego działania każdej samorządności, nie tylko szkolnej jest lider zespołu. Inni twierdzili, że na szczeblu szkoły podstawą jest zgrany zespół uczniów, którzy wspólnie realizują różnego rodzaju przedsięwzięcia. Uczennice naszej szkoły jednomyślnie uznały, iż idealny Samorząd Uczniowski to zgrany zespół, odpowiedzialny lider, ale także rozważni i charyzmatyczni opiekunowie. Według nich spełnienie tych trzech warunków gwarantuje dopiero sprawną i twórczą pracę każdego samorządu. Nie były odosobnione w swoim stwierdzeniu.

Nieubłagalnie zbliża się koniec roku szkolnego, tym samym zbliża się czas podsumowania pracy naszego Samorządu Uczniowskiego. A jest się czym chwalić w tym roku: Góra Grosza, Akcja na rzecz dzieci z Afryki, Dzień Wiosny, dyskoteka i bal karnawałowy, Sprzątanie Świata, WOŚP, Andrzejki, Walentynki.

Praca w Samorządzie nie jest łatwa i wymaga wielu poświęceń. Daje jednak sporo satysfakcji i rozwija młodych ludzi. Nasze uczennice, wchodzące w skład SU, niedługo będą absolwentkami. Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół nr 7 czeka, więc na ich zastępców, młodych ludzi, którzy kontynuować będą dzieło obecnych uczniów z charyzmą...

Pamiętajcie, że chęć przyszłej współpracy w każdej chwili możecie zgłaszać opiekunom: Pani mgr Annie Korniłowicz i Panu mgr Jakubowi Pokojowczykowi.

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3