Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Port...

Goście z Francji, Chorwacji, Finlandii i Portugalii

W dniach od 13 do 17 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Francji, Cho...

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

Relacja z wyjazdu kl. 5c do Srebrnej Góry

W czwartek, 16 maja 2019 roku, uczniowie klasy 5c wybrali się wraz z wychowawcą – panią Magdaleną Kaczkowską na wycieczk...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 la...

Rozstrzygnięcie konkursu „Skarbonka na 100 lat…”

W dniu 16 maja 2019 roku odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym „Skarbonka na...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

We wtorek, 12 marca 2019 roku, odbyły się kolejne rozgrywki Miejskiej Ligi Małego Szczypiorniaka, propagującej piłkę ręczną wśród najmłodszych kaliszan - uczniów klas IV szkół podstawowych.

„Nasz klub UKS NIKE dawno zabiegał o to, żeby taka liga powstała. Na pierwszy Camp przybyło sześć szkół podstawowych, tj. prawie 100 chłopców. Jest to początek tworzenia pewnego systemu szkolenia, wyławiania talentów do piłki ręcznej. Na tym etapie możemy zachęcić dzieci do gry, pokazać zasady, wyjaśnić przepisy. Dzieci mogą pograć na boiskach dostosowanych do ich warunków fizycznych i rywalizować z innymi szkołami. W rozgrywkach nie ma przegranych, wszystkie drużyny wygrywają. Na początek przy wsparciu finansowym Miasta Kalisza każda szkoła otrzymała zestawy strojów sportowych, a na kolejnych spotkaniach uczniowie i ich szkoły będą otrzymywać piłki i inne nagrody rzeczowe. W MKS Kalisz gra już jeden nasz wychowanek Kamil Adamski, który zaczynał tak jak obecni na dzisiejszym turnieju chłopcy. Mam nadzieję, że w pierwszym zespole seniorskim będzie więcej naszych wychowanków - kaliszan grających na parkietach Superligi. Mamy tradycje i doświadczenie, wielu naszych zawodników gra w zespołach I czy II ligi piłki ręcznej, a teraz jeszcze wszystko układamy w system szkolenia” – powiedział jeden z organizatorów małej ligi, trener Mateusz Różański.

Głównym organizatorem akcji jest Uczniowski Klub Sportowy NIKE KALISZ działający przy Szkole Podstawowej nr 10 na Zagorzynku. Obecnie w rozgrywkach Miejskiej Ligi bierze udział sześć szkół, ale klub czeka na kolejne zgłoszenia. Następny turniej odbędzie się na początku kwietnia.

Krótki materiał o Miejskiej Lidze Małego Szczypiorniaka wyemitowała TVP3 Poznań w programie „Witaj Wielkopolsko”, link: https://poznan.tvp.pl/36637083/witaj-wielkopolsko

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3