Zdalne nauczanie - ogłoszenie

Szanowni Państwo, od środy, 25 marca 2020 roku, rozpoczynamy systematyczną pracę w formie zdalnego nauczania. Każdego dn...

Kreatywne zabawy w domu

Kreatywne zabawy w domu

Szanowni Rodzice, proponujemy kilka pomysłów, które urozmaicą dzieciom okres przymusowego pobytu w domu bez kontaktu z r...

Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Wszystkim uczniom i rodzicom przekazujemy kilka rad, jak rozpoznać i poradzić sobie z lękiem i strachem. Mamy także podp...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!

Wakacje to czas odpoczynku, na który zasłużyli nie tylko uczniowie. Nasi pedagodzy po 10-ciu miesiącach intensywnej pracy mieli pełne prawo, aby wolne dni rozpocząć wspólnym wyjazdem do Wiednia i Bratysławy. Była to już trzecia szkolna wycieczka grona pedagogicznego, którą tak jak i pozostałe można zaliczyć do udanych. Nasi nauczyciele odpoczywali, integrowali się, a jednocześnie poznawali wspaniałe zabytki. W Wiedniu były to m.in.: Parlament, Ratusz, dom Hundertwassera, Stare Miasto, Stephansdom - gotycka Katedra św. Szczepana, Hofburg - rezydencja cesarska, Pałac Schonbrunn - dawna rezydencja cesarska, wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń oraz piękne ogrody cesarzowej Elżbiety - Sisi.
Równie piękna okazała się Bratysława, która należy do najmłodszych stolic Europy. Zwiedzających zachwyciła wspaniałymi zabytkami z różnych epok. Dominującym elementem i symbolem bogatej historii miasta był Zamek Bratysławski. Na Starym Mieście można było podziwiać piękne kamienice oraz jedyną z ocalałych bram w murach obronnych Bratysławy - Bramę Michała. Do licznych atrakcji miasta należały oryginalne rzeźby. Podczas spaceru można było się natknąć na wydostającego się z kanału Dobrego Wojaka Szwejka, czy żołnierza napoleońskiego wspartego o ławeczkę.
To tylko niektóre z atrakcji, jakie widzieli nasi nauczyciele. Zapewne trzy dni (30.06. - 02.07.2010r.) na dokładne obejrzenie wszystkich tych pięknych zabytków to za mało. Życzymy więc, aby w przyszłości jeszcze nie raz nasi drodzy pedagodzy wybrali się na romantyczny spacer pięknymi ulicami Wiednia lub Bratysławy.

 

Życzymy Wam, drogie Panie i drodzy Panowie, udanych, słonecznych i radosnych wakacji!

 

Do zobaczenia we wrześniu.

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3