Wizyta Shanki i Furkana

Wizyta Shanki i Furkana

W dniach od 7 do 18 października 2019 roku w ramach międzynarodowego programu AIESEC Global Volounteer gościliśmy w nasz...

Warsztaty z resuscytacji w klasie 5b

Warsztaty z resuscytacji w klasie 5b

W dniu 16 października 2019 roku uczniowie klasy 5b pod opieką wychowawcy, pani Iwony Ignaczak, uczestniczyli w 2-godzin...

Bicie rekordu w resuscytacji

Bicie rekordu w resuscytacji

W środę, 16 października 2019 roku, po raz kolejny przystąpiliśmy do próby bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – odd...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!

Wakacje to czas odpoczynku, na który zasłużyli nie tylko uczniowie. Nasi pedagodzy po 10-ciu miesiącach intensywnej pracy mieli pełne prawo, aby wolne dni rozpocząć wspólnym wyjazdem do Wiednia i Bratysławy. Była to już trzecia szkolna wycieczka grona pedagogicznego, którą tak jak i pozostałe można zaliczyć do udanych. Nasi nauczyciele odpoczywali, integrowali się, a jednocześnie poznawali wspaniałe zabytki. W Wiedniu były to m.in.: Parlament, Ratusz, dom Hundertwassera, Stare Miasto, Stephansdom - gotycka Katedra św. Szczepana, Hofburg - rezydencja cesarska, Pałac Schonbrunn - dawna rezydencja cesarska, wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń oraz piękne ogrody cesarzowej Elżbiety - Sisi.
Równie piękna okazała się Bratysława, która należy do najmłodszych stolic Europy. Zwiedzających zachwyciła wspaniałymi zabytkami z różnych epok. Dominującym elementem i symbolem bogatej historii miasta był Zamek Bratysławski. Na Starym Mieście można było podziwiać piękne kamienice oraz jedyną z ocalałych bram w murach obronnych Bratysławy - Bramę Michała. Do licznych atrakcji miasta należały oryginalne rzeźby. Podczas spaceru można było się natknąć na wydostającego się z kanału Dobrego Wojaka Szwejka, czy żołnierza napoleońskiego wspartego o ławeczkę.
To tylko niektóre z atrakcji, jakie widzieli nasi nauczyciele. Zapewne trzy dni (30.06. - 02.07.2010r.) na dokładne obejrzenie wszystkich tych pięknych zabytków to za mało. Życzymy więc, aby w przyszłości jeszcze nie raz nasi drodzy pedagodzy wybrali się na romantyczny spacer pięknymi ulicami Wiednia lub Bratysławy.

 

Życzymy Wam, drogie Panie i drodzy Panowie, udanych, słonecznych i radosnych wakacji!

 

Do zobaczenia we wrześniu.

 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3