Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium JP2 - składanie wniosków

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II – regulamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż u...

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Konsultacje dla uczniów klas IV - VIII

Dyrektor oraz nauczyciele zapraszają na konsultacje odbywające się na terenie szkoły w dniach od 8 do 10 czerwca. Należy...

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy przewidziany został od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu z...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Dzień 8 lutego 2019 roku był szczególnie uroczysty dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Cegielnianej w Kaliszu z racji obchodów Dnia Seniora. Do wspólnego świętowania przyłączyli się uczniowie naszej szkoły i członkowie szkolnego koła PCK.

Święto Seniorów obchodzone co roku, ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat problemów osób starszych oraz pomocy seniorom jako pełnoprawnym i wciąż aktywnym obywatelom. Dane Światowej Organizacji Zdrowia podają, że na świecie żyje około 600 mln ludzi powyżej 60. roku życia. Liczba ta ma się podwoić do 2025 r. W Polsce seniorzy (osoby powyżej 65 r.ż.) stanowią 13% populacji, do 2060 roku będą stanowić aż 33%. Postępujące starzenie się społeczeństwa zmusza do bliższego zapoznania się z problemami osób starszych, w tym:
z dyskryminacją, niepełnosprawnością, demencją, samotnością i depresją, ubóstwem oraz zaniedbaniem kulturowym. Takie miejsce jak to przy ul. Cegielnianej, daje jego mieszkańcom możliwość integracji i czerpania korzyści z kontaktu z drugim człowiekiem, jak również rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Podczas uroczystości, w której wzięli również udział zaproszeni goście, seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wykonując wspólnie z opiekunkami poloneza. Po niej uczennice naszej szkoły przedstawiły krótką część artystyczną i wręczyły drobne upominki. Były to własnoręcznie wykonane przez uczniów naszej szkoły anioły, do których dołączono życzenia. Seniorzy bawili się przy muzyce do późnych godzin wieczornych, będąc przykładem, że można być aktywnym przez całe życie.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3