Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Poniżej informacje na temat przygotowania wyprawki ucznia klasy pierwszej. Prosimy o skompletowanie wyprawki do 10...

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

W środę, 19 czerwca 2019 roku, uczniowie klas I – VII po raz ostatni przed wakacjami przyszli do szkoły. Wśród zaproszon...

Pożegnanie uczniów klas VIII i III gimnazjum

Pożegnanie uczniów klas VIII i III gimnazjum

Zakończenie roku szkolnego, które odbyło się 19 czerwca 2019 roku, było szczególnie uroczyste, bowiem ze szkołą żegnali...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 20 listopada 2018 roku grupa członków szkolnego koła PCK wraz z opiekunem – panią Małgorzatą Jackowską podczas odbywających się tego dnia wywiadówek zorganizowała sprzedaż kartek i ozdób świątecznych. Na odświętnie przygotowanym stole, „królowały” wymyślne kartki, kolorowe bombki, fantazyjne zawieszki na choinkę, a nawet wykonane na szydełku śnieżynki.

Wszystkie te „cudeńka” były dziełem uczennic naszej szkoły. W tym roku zbiórka przeprowadzona została w  ramach realizacji projektu „Zwierzaki dla Afryki”, którego celem jest zakup zwierząt gospodarskich dla dzieci z Madagaskaru. Będą one miały za zadanie się nimi opiekować i tym samym nauczą się gospodarności i odpowiedzialności. Aby zakupić kurę w rejonie Ankazoabo-Sud trzeba przeznaczyć na to 20 zł w przeliczeniu na polską walutę. Dzięki włączeniu się w ten projekt, skrajnie ubogie i niedożywione dzieci będą mogły wzbogacić swój skromny posiłek o jajka i drób.

Podczas wywiadówek można było również nabyć świąteczne kartki dobroczynne Fundacji „Sursum corde”. Organizacja ma pod swoją opieką wiele osób niepełnosprawnych, w tym zarówno dzieci jak i dorosłych. Pomaga im zbierając pieniądze na leczenie, rehabilitację czy zakup sprzętu ułatwiającego funkcjonowanie w codziennym życiu.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: sekretariat@sp10.kalisz.pl

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3