Konkurs Też Mam Talent

Konkurs Też Mam Talent

W wtorek, 24 stycznia 2023 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu odbyła się piąta edycja konkursu TEŻ MAM TALENT....

Spotkanie z pedagogiem w świetlicy nr 1

Spotkanie z pedagogiem w świetlicy nr 1

W poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku, wychowankowie świetlicy nr 1 wraz z panią Dagmarą Stodulską gościli pedagoga szko...

Jak wspierać zwierzęta zimą

Jak wspierać zwierzęta zimą

W dniu 23 stycznia 2023 roku wychowankowie świetlicy nr 1 wzięli udział w zajęciach dydaktycznych „Zwierzęta, które może...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniach od 16 do 20 stycznia 2023 roku wychowankowie świetlicy nr 2 rozmawiali na temat różnych zawodów, czynności związanych z daną profesją oraz indywidualnych predyspozycji, które rozwijane i pielęgnowane mogą w przyszłości zadecydować o wyborze kariery zawodowej. Prowadząca – pani Dominika Jakubowska – mówiła również o tym czym należy się kierować przy wyborze drogi edukacyjno-zawodowej.

Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa z tajemniczym workiem, który krył w sobie przedmioty niezbędne w poszczególnych specjalnościach. Chętnie prezentowano również zawody wykonywane przez rodziców i dziadków oraz wymieniano ich nazwy w języku angielskim.

Następnie omawiano zagadnienia dotyczące wartości pieniądza i oszczędzania. Uczniowie mieli możliwość cofnąć się do czasów handlu wymiennego i zobaczyć jakie trudności sprawiało kiedyś zdobycie upragnionego towaru. Na koniec wykonywano obliczenia matematyczne związane z dokonywaniem zakupów. 

Podsumowaniem całego cyklu tematycznego były zajęcia „A Ty, kim chcesz zostać w przyszłości?” w ramach programu „Godziny wychowawcze ze światem”. Okazało się, że dzieci na całym świecie mają podobne marzenia, niezależnie od tego skąd pochodzą i jaki mają kolor skóry.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3