Konkurs Też Mam Talent

Konkurs Też Mam Talent

W wtorek, 24 stycznia 2023 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu odbyła się piąta edycja konkursu TEŻ MAM TALENT....

Spotkanie z pedagogiem w świetlicy nr 1

Spotkanie z pedagogiem w świetlicy nr 1

W poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku, wychowankowie świetlicy nr 1 wraz z panią Dagmarą Stodulską gościli pedagoga szko...

Jak wspierać zwierzęta zimą

Jak wspierać zwierzęta zimą

W dniu 23 stycznia 2023 roku wychowankowie świetlicy nr 1 wzięli udział w zajęciach dydaktycznych „Zwierzęta, które może...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 9 stycznia 2023 roku w świetlicy nr 2 odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu „Godziny wychowawcze ze światem”. Tym razem uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Wrony i pani Dominiki Jakubowskiej podjęli temat związany ze sposobami nieszablonowego myślenia o świecie.

Na początku obejrzeli krótki film o Afryce oraz próbowali narysować zwierzę, które mogli zobaczyć tylko przez dziurkę od klucza. To ćwiczenie pokazało, że jesteśmy odbiorcami niezliczonej liczby obrazów i wiadomości, które nie zawsze przekazują realny obraz świata a tylko jego bardzo wąską perspektywę. Następnie wychowankowie świetlicy z pokazu zdjęć dowiedzieli się, że Afryka to nie tylko sawanny, pustynie, dzikie zwierzęta, ale nowoczesne metropolie, takie jak Johannesburg, Kapsztad, Nairobi czy Kair.

W kolejnym etapie zajęć notowali nurtujące ich pytania oraz dyskutowali o tym, w jaki sposób można zebrać potrzebne informacje. Na zakończenie rozwiązali „Quiz niewiedzy o świecie”, dowiadując się wielu zaskakujących wiadomości o realiach życia w różnych krajach.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

b literackib literackib literackib literackib literackib literacki

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal film

 

informacje prezent podst

pytania do dzieci

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3