Konkurs plastyczno-cyfrowy

Konkurs plastyczno-cyfrowy

W roku szkolnym 2020/2021 przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu na cyfrową pracę plastyczną poświęconą Funduszom No...

Wizyta absolwenta z Radia Złote Przeboje

Wizyta absolwenta z Radia Złote Przeboje

W dniu 9 kwietnia 2021 roku odwiedził nas Dariusz Filipek – absolwent, który po skończeniu w 2004 roku naszego gimnazjum...

Konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną

Konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, obchodziliśmy Święta Wielkanocne w reżimie sanitarnym. Wielu z nas kolejny raz spęd...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

„Dbaj o swój język i mów poprawnie,
ładnie, wyraźnie oraz dokładnie…”

                                                                   Małgorzata Strzałkowska

Wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej rozpoczął zajęcia czytelnicze z uczniami klasy 3a przeprowadzone 22 lutego 2021 roku przez bibliotekarkę, panią Agnieszkę Kowalewską w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz programu Centrum Edukacji Obywatelskiej PoczytajMY. Miały one na celu promowanie walorów języka polskiego oraz literatury dziecięcej, znajdującej się w zbiorach biblioteki szkolnej. Uczniowie zastanawiali się jaką rolę w życiu pełni język ojczysty, dlaczego warto o niego dbać i zwracać uwagę na to, jakich słów używamy oraz w jaki sposób mówimy. Wymieniali zawody związane z językiem (m. in. logopeda, nauczyciel, tłumacz), poznawali zwroty językowe i przysłowia, próbowali sił w wierszykach logopedycznych oraz interaktywnej ruletce z łamańcami słownymi.

Zabawy przeplatane były odczytywanymi wierszami „Mowa polska” i „Reguły dla gaduły” z książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Gimnastyka dla języka” oraz „Ćwir” z tomiku „Gdy przy słowie jest przysłowie” tej samej autorki. Na zakończenie zajęć obejrzeli krótki filmik, w którym znany aktor w ciekawy sposób prezentował książkę dla dzieci, dając zabawny popis dykcji.

Bibliotekarka poleciła też trzecioklasistom książki, z których dowiedzą się jak poprawnie używać słów, lepiej poznają zwroty językowe i przysłowia: m.in.: „Księgę językowych porad Lamelii Szczęśliwej” Joanny Krzyżanek, „Gdy przy słowie jest przysłowie” Agnieszki Frączek, „Jedna literka a zmiana wielka” Agnieszki Frączek, „Z deszczu pod rynnę, czyli
o wyrażeniach, które pokazują język”
Marcina Brykczyńskiego oraz „Mądra głowa zna przysłowia” Renaty Piątkowskiej.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOOGLE MAP

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3