Reguły dla gaduły

Reguły dla gaduły

Wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej rozpoczął zajęcia czytelnicze z uczniami klasy 3a przeprowadzone 22 lutego 2021 roku pr...

We love English – zajęcia w świetlicy nr 2

We love English – zajęcia w świetlicy nr 2

W środę 17 lutego 2021 roku w świetlicy nr 2 odbyło się podsumowanie działań utrwalających i poszerzających wiedzę oraz...

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty

Tradycja obchodów dnia świętego Walentego dotarła do Polski z zachodu, między innymi z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjedno...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniach 10, 11 i 18 lutego 2021 roku odbyły się uroczystości pasowania drugoklasistów na czytelników. W ubiegłym roku epidemia pokrzyżowała plany i uczniowie nie zdążyli być pasowani jako pierwszoklasiści. Mimo to odwiedzali bibliotekę szkolną i chętnie czytali książki.

Podczas spotkania klasowego przygotowanego przez bibliotekarkę, panią Agnieszkę Kowalewską, podsumowali swoje wiadomości i wykazali się wiedzą na temat zasad poszanowania książek oraz znajomością regulaminu obowiązującego w szkolnej bibliotece. Chętnie rozmawiali o swoich ulubionych lekturach i bezbłędnie rozwiązali interaktywny quiz, rozpoznając bohaterów bajek i baśni.

Uczniowie zastanawiali się także ile osób potrzeba, żeby powstała książka. Obejrzeli na ten temat krótki filmik przygotowany przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Po projekcji łatwiej było im wymienić twórców: pisarza, ilustratora, grafika, redaktora, korektora, tłumacza oraz wydawcę. Wskazali też profesje, które biorą udział w promowaniu książek: księgarza, bibliotekarza i blogera.

Najważniejszym punktem spotkania był moment pasowania na czytelników i złożenie przyrzeczenia:

„My, uczniowie,
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy.
Wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą,
obowiązki czytelnika
traktować z wielką powagą!”

Pasowania uczniów dokonały: pani dyrektor Beata Prus w klasach 2b i 2c oraz pani wicedyrektor Anna Zimna w klasie 2a. Na pamiątkę tego wydarzenia mali czytelnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz zakładki do książek. Na zakończenie przygotowano zabawę – niespodziankę, w której zadaniem uczniów było ułożenie w odpowiedniej kolejności sylab i odkodowanie w ten sposób zdania, które stanowiło HASŁO spotkania:

Bibliotekę mam po drodze, nie omijam tylko wchodzę!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3