Reguły dla gaduły

Reguły dla gaduły

Wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej rozpoczął zajęcia czytelnicze z uczniami klasy 3a przeprowadzone 22 lutego 2021 roku pr...

We love English – zajęcia w świetlicy nr 2

We love English – zajęcia w świetlicy nr 2

W środę 17 lutego 2021 roku w świetlicy nr 2 odbyło się podsumowanie działań utrwalających i poszerzających wiedzę oraz...

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty

Tradycja obchodów dnia świętego Walentego dotarła do Polski z zachodu, między innymi z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjedno...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniach 11, 12 i 16 lutego 2021 roku uczniowie klas 1a, 1b i 1c zostali oficjalnie włączeni do grona czytelników biblioteki. Podczas spotkań z bibliotekarką, panią Urszulą Papierską, dowiedzieli się jak dbać o książki, w jaki sposób należy zachowywać się w bibliotece oraz jak korzystać ze zbiorów. Na podstawie rozsypanki obrazkowej sprawdzana była także ich wiedza na temat baśniowych bohaterów i znajomość wydarzeń w bajce. Umiejętność słuchania ze zrozumieniem potwierdzili poprzez wskazywanie różnic między bajką o Czerwonym Kapturku, a wysłuchanym - w interpretacji aktorki Bożeny Dykiel - opowiadaniem „Dzień z Czerwonym Kapturkiem” z książki Renaty Piątkowskiej „Ciekawe co będzie jutro?”.

Ze wszystkimi zadaniami uczniowie radzili sobie świetnie, mogli więc złożyć uroczyste przyrzeczenie, a pani Dyrektor Beata Prus dokonała ceremonii pasowania. Pierwszaki oficjalnie zostały mianowane czytelnikami, otrzymały też pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Przy okazji tej uroczystości wręczono im  Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” czyli książkę „Abecadło” oraz list skierowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania z dzieckiem.

 Wszystkim „nowym” czytelnikom życzymy wielu ciekawych przygód i wspaniałych przeżyć podczas lektury.
Zapraszamy do biblioteki!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3