Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Stypendium im. Św. Jana Pawła II

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu informuje, iż uczniowie pragnący ubiegać się o stypendium Miasta Kalisza im....

Życzenia dla Babć i Dziadków od klasy 3b

Życzenia dla Babć i Dziadków od klasy 3b

Co roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły z okazji Dnia Babci i Dziadka organizowali piękne przedstawienie, na które zap...

Dzień Babci i Dziadka w SALUSIE

Dzień Babci i Dziadka w SALUSIE

W naszym kalendarzu znajdziemy bardzo dużo świąt, jedne obchodzimy hucznie, inne traktujemy z obojętnością. Niewątpliwie...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W listopadzie 2020 roku dotarła do naszej szkoły przesyłka z Instytutu Książki z upominkami dla naszych najmłodszych czytelników - uczniów klasy pierwszej oraz ich rodziców. Są to książki „Pierwsze abecadło” , broszury „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz  plakaty z literami „Kreatywny alfabet”. W ten sposób nasza szkoła stała się uczestnikiem kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, finansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nad którą patronat objęli Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Kampania została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole, stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. „Wyprawka Czytelnicza dla Pierwszoklasisty” jest zaproszeniem do odbycia wielkiej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu dziecku, rodzice wpływają na jego przyszłość i pomagają mu osiągnąć sukces. A po co czytać? Sprawdźcie sami, jakie korzyści płyną z czytania: http://wielki-czlowiek.pl/czytaj-dziecku/

Zachęcamy do wysłuchania uroczej, iście bajkowej piosenki nagranej na potrzeby kampanii przez Mieczysława Szcześniaka: https://youtu.be/rFxKrl1n550 oraz obejrzenia spotu reklamowego kampanii: https://youtu.be/Qr3kCn6XeQA

Wszystkie upominki zostaną przekazane dzieciom podczas uroczystości Pasowania na Czytelnika, jak tylko spotkamy się w szkole.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3