Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

W listopadzie 2020 roku dotarła do naszej szkoły przesyłka z Instytutu Książki z upominkami dla naszych najmłodszych czy...

Zajęcia chemiczne w klasie 1c

Zajęcia chemiczne w klasie 1c

W piątek, 27 listopada 2020 roku, w ramach realizacji innowacji „Z chemią za pan brat”, klasa 1c wraz z wychowawcą panią...

Miś Paddington w świetlicy

Miś Paddington w świetlicy

W środę, 25 listopada 2020 roku, w świetlicy szkolnej uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. Z uwagi na fakt, iż g...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W ostatnim tygodniu października 2020 roku wychowankowie świetlicy nr 2, w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „FUNtastic School Club”, poznawali tradycje i zwyczaje krajów anglojęzycznych, biorąc udział w wesołych zajęciach pod hasłem „Pumpkin Party” („Dynia Party”). Celem zabawy było wzbogacenie zasobu słownictwa związanego ze świętem Halloween, rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą krajów angielskiego obszaru językowego, kształtowanie poszanowania do własnej tradycji, rozbudzenie tolerancji wobec innych kultur i tym samym ciekawości oraz otwartości na świat.

Już wcześniej uczniowie przygotowali dekoracje sali świetlicowej w postaci prac plastycznych przedstawiających dynie. W kolejnych dniach uczestniczyli w zabawach i grach prowadzonych w języku angielskim, podczas których poznali słówka związane z Halloween i utrwalali nazwy części ciała, oglądając edukacyjne filmiki po angielsku, słuchając historyjek i śpiewając piosenki o potworkach. Zabawne scenki z filmów i historyjek sprzyjały szybkiemu zapamiętaniu nowego materiału, jak również integracji i rozwijaniu umiejętności pracy w grupie.

Zajęcia językowe obfitowały w różne atrakcje. Była foto budka, konkurs karaoke po angielsku oraz zręcznościowa gra polegająca na rzucie cukierkiem do wydrążonej dyni. Na koniec, zgodnie z anglosaską tradycją i hasłem: „Trick or Treat” (cukierek albo psikus), wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami za aktywny udział w zabawach, zgodną współpracę oraz sprawną realizację zadań językowych.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3