Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/202...

Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020

Helenka Pisula z kl. 2b to najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020 kaliskich szkół podstawowych. Zdobywczynię tyt...

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności

W dniu 21 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Godności. Ideą tego święta jest propagowan...

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych włączyliśmy się w ogólnopolską akcję bicia...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Wychowankowie świetlicy nr 1 w dniu 9 października 2020 roku obchodzili Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Dawno zapomniana tak piękna tradycja jak pisanie do siebie listów zamiera. W dzisiejszych czasach wiadomości elektroniczne zastępują tradycyjne listy. Komunikacja elektroniczna odgrywa ważną rolę w kontaktach międzyludzkich, ponieważ jest szybsza, tańsza i wygodniejsza, jednak taki sposób porozumiewania się pod pewnymi względami traci na swej wyjątkowości i trwałości. Dlatego czasem warto powrócić do tradycyjnego pisania listów.

Uczniowie nie myśląc długo, postanowili napisać listy do Pani dyrektor. Pomysł ten był ekscytujący, dzieci od razu zabrały się do pracy i przygotowały urocze i kolorowe listy. Bardzo się przy tym starały, wiele z nich wykorzystało swoje umiejętności rysownicze, tworząc przepiękne prace plastyczne. Każdy również odbił swoją dłoń na kartce papieru, z czego powstał piękny plakat.

Po wykonaniu urokliwych listów dzieci włożyły je do ogromnej, samodzielnie sklejonej koperty, którą zaadresowały, nie zapominając oczywiście o przyklejeniu własnoręcznie narysowanego znaczka. Na koniec przekazały przesyłkę w ręce Pani dyrektor. Było to emocjonujące zadanie, które zadowoliło nie tylko odbiorcę listów, ale również samych nadawców. Dzięki temu zadaniu dzieci samodzielnie doświadczyły magii pisania listów i na pewno z ogromną chęcią powtórzą to niejeden raz.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3