Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/202...

Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020

Helenka Pisula z kl. 2b to najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020 kaliskich szkół podstawowych. Zdobywczynię tyt...

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności

W dniu 21 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Godności. Ideą tego święta jest propagowan...

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych włączyliśmy się w ogólnopolską akcję bicia...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W piątek, 9 października 2020 roku, odwiedził naszą szkołę niezwykły gość - Mikołaj Rey - potomek  Mikołaja Reja, twórcy epoki renesansu, ojca literatury polskiej. On sam urodził się we Francji, w niewielkiej miejscowości Montrésor. Jest arystokratą, do Polski przyjechał po raz pierwszy w 1992 roku z wycieczką szkolną, gdy miał 11 lat. W Kaliszu znalazł się na zaproszenie pani Agnieszki Domagały – przewodniczącej Rady Rodziców.

Mówi o sobie z humorem: „Był Mikołaj Rej z Nagłowic, ja byłem Mikołaj Rey z Montrésor, a teraz jestem Mikołaj Rey z MasterChef”. I cała Polska zapamiętała go właśnie jako wysokiego, przystojnego Francuza o arystokratycznym pochodzeniu, który w ojczyźnie swoich przodków świetnie... gotuje.

Podczas spotkania w szkole nie mogło więc zabraknąć pysznych zakąsek i deserów, przygotowanych przez państwa Marzannę i Krzysztofa Giędów – ajentów szkolnej stołówki. Mikołaj Rey chętnie odpowiadał na pytania uczniów, wspominając swoje dzieciństwo, podróże po Polsce i wrażenia z udziału w programie „MasterChef”. Na koniec przygotowano dla niego niespodziankę urodzinową i zaśpiewano mu tradycyjne „sto lat”.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3