Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/202...

Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020

Helenka Pisula z kl. 2b to najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020 kaliskich szkół podstawowych. Zdobywczynię tyt...

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności

W dniu 21 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Godności. Ideą tego święta jest propagowan...

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych włączyliśmy się w ogólnopolską akcję bicia...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 8 października 2020 roku w 110. rocznicę śmierci Marii Konopnickiej złożone zostały kwiaty i zapalone znicze pod pomnikiem poetki przez delegację naszej szkoły (panią dyrektor Beatę Prus, panią Magdalenę Majewską, pana Macieja Głowackiego, Julię Karolak z kl. 8b i Karolinę Sabatowską z kl. 7b), Niepublicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej (panią Karolinę Szczerek) oraz przedstawicieli Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz (panią Elżbietę Stadtmüller, panią Marię Jankowską i pana Andrzeja Zmyślonego).

Kwiaty zostały także umieszczone przy szkolnym pomniku oraz dwóch tablicach upamiętniających Konopnicką. Pierwsza z nich znajduje się na ścianie kamienicy przy Placu Kilińskiego 4, gdzie jako młoda dziewczyna mieszkała z rodzicami i rodzeństwem. Tablica ta została odsłonięta w roku 1962, staraniem byłego Koła Towarzystwa im. Marii Konopnickiej, w miejscu dwóch poprzednich – przedwojennej, zniszczonej przez Niemców i powojennej zawierającej błędne daty pobytu poetki w Kaliszu, zweryfikowane w wyniku badań przeprowadzonych przez Halinę Sutarzewicz.

Druga z tablic odsłonięta została w roku 2010 w przedsionku kaliskiej katedry przy udziale Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz z okazji setnej rocznicy śmierci Konopnickiej i jednocześnie pierwszego wykonania „Roty”, jako pieśni podczas odsłonięcia w Krakowie Pomnika Grunwaldzkiego.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3