Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/202...

Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020

Helenka Pisula z kl. 2b to najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020 kaliskich szkół podstawowych. Zdobywczynię tyt...

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności

W dniu 21 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Godności. Ideą tego święta jest propagowan...

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych włączyliśmy się w ogólnopolską akcję bicia...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 8 października 2020 roku przypadała 110. rocznica śmierci Marii Konopnickiej. Zwykle społeczność naszej szkoły świętuje urodziny patronki, w tym jednak roku, ze względu na tę szczególną rocznicę, wspominaliśmy ją również w październiku.  Uczniowie klasy 4a i 4b uczestniczyli w prelekcji o Marii Konopnickiej, prowadzonej przez panią Anetę Kolańczyk – kaliską poetkę, autorkę opowiadań i animatorkę kultury.

Podczas spotkania poznali sylwetkę patronki, jej życie i drogę pisarską. Szczególną uwagę zwrócono na wydarzenia mające wpływ na twórczość poetki oraz jej zasługi dla literatury dziecięcej. W pozostałych klasach, oprócz pogadanek na temat Konopnickiej, uczniowie udali się na wirtualny spacer po Muzeum w Żarnowcu i mogli obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą poetce.

Nauczyciele skorzystali z księgozbioru biblioteki szkolnej oraz linków do audiobooków, quizów i zabaw interaktywnych. W czasie przerw przez szkolny radiowęzeł wybrzmiały teksty utworów M. Konopnickiej. Karolina Sabatowska z kl. 7b zaprezentowała wiersze „Pieśń o domu” i „Kaliszowi”, Maciej Pancewicz z tej samej klasy przeczytał „Stefka Burczymuchę” oraz „Muchy samochwały”. Trzecim lektorem była Wiktoria Tomaszewska z kl. 7a, która przedstawiła wiersze „Memu miastu” i „Krasnoludki”.

Duże zainteresowanie wzbudzała Adrianna Wojtaszek z kl. 8b, która w sukni stylizowanej na strój z epoki przechadzała się po korytarzach szkolnych, wcielając się w postać Marii Konopnickiej. Zorganizowano także jednodniowy konkurs związany z patronką. Za prawidłowe rozwiązanie przygotowanego zadania do trzech wybranych losowo osób trafiły książki. Nagrody otrzymali: Jagoda Kapitaniak z klasy 7c, Maja Sobczak z klasy 7a i Denys Berezovskyi z klasy 8a.

Uczniowie klas trzecich zwiedzili szkolną Izbę Tradycji, gdzie obejrzeli pamiątki związane z patronką i szkołą oraz wysłuchali informacji o potomkach Marii Konopnickiej odwiedzających naszą placówkę. Przygotowaniem i organizacją działań zaplanowanych w tym dniu zajęli się pani dyrektor Beata Prus, bibliotekarki szkolne – pani Agnieszka Kowalewska i pani Urszula Papierska oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – pani Magdalena Majewska i pan Maciej Głowacki.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3