Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/202...

Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020

Helenka Pisula z kl. 2b to najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020 kaliskich szkół podstawowych. Zdobywczynię tyt...

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności

W dniu 21 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Godności. Ideą tego święta jest propagowan...

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych włączyliśmy się w ogólnopolską akcję bicia...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Środa, 7 października 2020 roku, była dniem bardzo wyczekiwanym przez naszych uczniów klas drugich, trzecich i czwartych, bowiem na ten termin pani Urszula Papierska – bibliotekarka szkolna – umówiła spotkanie online z panem Waldemarem Cichoniem – autorem serii książek o przygodach kota Cukierka.

Szczególnie niecierpliwili się ci, którzy wcześniej już zawarli znajomość z ich bohaterami. Podczas spotkania pan Waldemar opowiedział o tym, jak doszło do napisania pierwszej historii o Cukierku, opisał proces powstawania książki i wyliczył osoby zajmujące się nim na poszczególnych etapach – od twórcy aż do księgarza i bibliotekarza, czytał urywki swoich opowiadań, odpowiadał na zadawane na czacie pytania.

Pan Cichoń zachęcał wszystkich do podejmowania prób pisarskich, dodając jednocześnie, że – aby dobrze pisać – trzeba dużo czytać i wymienił swoich ulubionych autorów, a są nimi znani polscy pisarze: Edmund Niziurski, Adam Bahdaj, Arkady Fiedler oraz Alfred Szklarski.

Dzieci z klasy 2a, zainspirowane wypowiedzią pana Waldemara, postanowiły popróbować swoich sił i już planują pisanie książki. Natomiast Filip Olczak i Antek Wiza (z kl. 3b) – pod wpływem emocjonującego spotkania – ułożyli wierszyk poświęcony panu Cichoniowi.

 

Polski pisarz

Pan Waldemar to nasz pisarz,
o Cukierku nam napisał.
Ma on aż trzynaście książek
na swoim pisarskim koncie.
Cukierkowe egzemplarze
zapełniły całą plażę.
Pan Waldemar pisał je przez lata
i z Nim SUPER jest debata!

 

Liczymy, że choć spotkanie odbyło się w przestrzeni wirtualnej, na długo zapadnie dzieciom w pamięci. O autorze i stworzonych przez niego bohaterach nie pozwolą nam zapomnieć podarowane szkole egzemplarze autorskie. Tymczasem największa frajda – czytanie książek pana Waldemara Cichonia – przed nami!

Zapraszamy do biblioteki!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3