Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/202...

Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020

Helenka Pisula z kl. 2b to najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020 kaliskich szkół podstawowych. Zdobywczynię tyt...

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności

W dniu 21 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Godności. Ideą tego święta jest propagowan...

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych włączyliśmy się w ogólnopolską akcję bicia...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 7 października 2020 roku uczniowie klasy 4c pod opieką wychowawcy, pana Karola Wilczyńskiego oraz pani Iwony Ignaczak byli na wycieczce w Tykadłowie k. Kalisza, gdzie poznali świat zwierząt – strusi afrykańskich.

Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru po wybiegach najmłodszych i najmniejszych okazów, gdzie uczestnicy dowiedzieli się jak ciężkie jest jajko strusia i ile jaj kurzych zmieści się w nim. Następnie oglądali średnie okazy, by ostatecznie podziwiać dorosłe zwierzęta, sięgające ponad 2,5 m wysokości, ważące ok. 140 kg i potrafiące biegać z prędkością ponad 70 km/h.

Dzieci zasypywały właściciela farmy, pana Michała Durajczyka, wieloma pytaniami, dzięki czemu dowiedziały się jak powstał mit, że wystraszony struś chowa głowę w piasek. Usłyszały również, że strusie afrykańskie idealnie czują się w czasie upałów oraz dobrze znoszą temperatury sięgające - 40 stopni Celsjusza.

Obowiązkowym punktem wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek i chleba. Dużo radości dostarczył dzieciom również kucyk „Kuba”, który z dużym wdziękiem pozwalał się fotografować, głaskać, a nawet dosiąść. Uczniowie chętnie brali udział w grach i zabawach integracyjnych, czemu niewątpliwie sprzyjała piękna pogoda.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3