Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/202...

Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020

Helenka Pisula z kl. 2b to najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020 kaliskich szkół podstawowych. Zdobywczynię tyt...

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności

W dniu 21 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Godności. Ideą tego święta jest propagowan...

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych włączyliśmy się w ogólnopolską akcję bicia...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 2 października 2020 roku nasza szkoła po raz szósty wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Działanie to polegało na zachęceniu wszystkich, tych młodszych i starszych, do przypomnienia sobie działań matematycznych. Szczególnie dotyczyło to uczniów, którzy w czasie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkową wiedzę. Do tegorocznej zabawy przystąpiło 5239 szkół z różnych stron świata, w tym z Polski 4982. W naszej szkole uczestniczyli uczniowie z klas od II do VIII.

W większości zmagali się z rywalizacją na lekcjach matematyki: klasa IIA wykonała kolorowankę „Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20”, klasy III kolorowankę „Mnożenie w zakresie 30”, a starsi zdawali egzamin pisemny z tabliczki mnożenia dostosowany do wieku. Pozostali uczniowie i pracownicy szkoły mogli także sprawdzić swoją wiedzę i losowo wybrać działanie podczas przerw międzylekcyjnych, kiedy to po korytarzach chodziły tzw. patrole egzaminacyjne, które egzaminowały wszystkich, którzy zechcieli włączyć się w zabawę.

Kto podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymywał pamiątkowy znaczek. Wiele pozytywnych emocji towarzyszyło tej formie sprawdzania wiedzy, bowiem siódmoklasiści mieli niebywałą okazję nie tylko „przeegzaminować” młodszych i starszych kolegów, ale także dyrekcję szkoły, nauczycieli i innych pracowników. W ten sposób dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przykładów mnożenia. Ponadto kilku uczniów zgłosiło się do udziału w internetowym konkursie matematyczno-logicznym „ARCYMISTRZ MNOŻENIA”, który odbędzie się w dniach 5 – 17 października.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3