Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/202...

Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020

Helenka Pisula z kl. 2b to najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020 kaliskich szkół podstawowych. Zdobywczynię tyt...

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności

W dniu 21 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Godności. Ideą tego święta jest propagowan...

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych włączyliśmy się w ogólnopolską akcję bicia...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

Szkolne obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uświetniło spotkanie z panem Krzysztofem Martyną - poetą, aforystą, publicystą i wykładowcą, autorem licznych publikacji internetowych, prasowych i książkowych.

2 października 2020 roku nasz gość zaproponował wspólne rozważania na temat królowej nauk w wykładzie: „Dwa plus dwa nie zawsze jest cztery, czyli o matematyce i logicznym myśleniu”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 7b i 6c. Wspólnie zastanawiano się czy można nauczyć się matematyki bez udziału logiki oraz czy przypadek można wytłumaczyć logicznie?

Pan Martyna przygotował również zadania, w których nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności dedukcji. Nieco filozoficzne rozważania doprowadziły do wniosku, że gdy myślimy nieszablonowo, nie tylko matematyka okazuje się logiczna, ale i sama logika przewrotna. Prelegent gościł w naszej szkole na zaproszenie pani dyrektor Beaty Prus, a przygotowaniem spotkania zajęły się panie Agnieszka Kowalewska i Urszula Papierska.

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3