Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/202...

Najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020

Helenka Pisula z kl. 2b to najlepsza recytatorka roku szkolnego 2019/2020 kaliskich szkół podstawowych. Zdobywczynię tyt...

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności

W dniu 21 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Godności. Ideą tego święta jest propagowan...

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

W związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych włączyliśmy się w ogólnopolską akcję bicia...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

W dniu 18 września 2020 roku, jak co roku, włączyliśmy się w akcję Sprzątanie Świata - Fundacji Nasza Ziemia. Celem tegorocznej edycji organizowanej pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” było zwrócenie uwagi na kwestie świadomych zakupów i stosowanie w życiu codziennym zasad filozofii Zero Waste. Równie ważna jak nie śmiecenie i sprzątanie jest zmiana naszych indywidualnych nawyków na te bardziej przyjazne środowisku, na przykład poprzez rezygnację z jednorazowych opakowań plastikowych.

Od drugiej do czwartej godziny lekcyjnej uczniowie klasy 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 7c, 8a i 8b wraz z nauczycielami udali się w teren, czyli na ulice i place Zagorzynka, gdzie zbierali śmieci  do specjalnie przeznaczonych do tego celu worków: żółtych – na plastik, metale i opakowania wielowymiarowe, niebieskich – na papier, zielonych – na szkło, czarnych – na odpady zmieszane. W tym roku każda klasa miała wyznaczony własny rejon do sprzątania po to, aby nie pominąć żadnego miejsca w dzielnicy.

Nauczycielami bezpośrednio nadzorującymi sprzątanie byli: p. Matysiak – Wojewoda, p. Głowacki, p. Naskręcka, p. Wilczyński, p. Różański, p. Borkowska, p. Grudziński. Koordynowaniem akcji zajęli się: pani Magdalena Majewska i pan Maciej Głowacki.

Cieszymy się, że dzięki tej akcji nasza okolica jest piękniejsza!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3