Sprzątanie Świata 2020

Sprzątanie Świata 2020

W dniu 18 września 2020 roku, jak co roku, włączyliśmy się w akcję Sprzątanie Świata - Fundacji Nasza Ziemia. Celem tego...

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

We wtorek, 15 września 2020 roku, w świetlicy szkolnej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odwagi...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 11 września 2020 roku odbyły się w naszej szkole wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego. Zwykle odbywały się...

plan lekcji plan wywiadow plan imprez

DSC 8143Tegoroczna – V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – już z założenia miała się zakończyć na etapie powiatowym. Nikt jednak nie przypuszczał, że przeprowadzenie i takiej okrojonej formuły konkursu może być nierealne. Wybuch pandemii i zamknięcie szkół w połowie marca br. zbiegło się z zakończeniem I etapu szkolnego – oddawaniem testów rozwiązywanych w domu.

Ze względu na kolejne decyzje MEN – nie tylko o zawieszeniu zajęć, ale i o nauczaniu zdalnym – organizatorzy stanęli przed karkołomnym zadaniem przeprowadzenia rozgrywek online, podczas których wyłonieni zostali reprezentanci szkół do udziału w kolejnym etapie, w którym nadszedł czas na indywidualną, a nie zespołową, rywalizację na szczeblu powiatowym.

28 maja 2020 roku przy komputerach usadowili się zawodnicy z pięciu szkół powiatu kaliskiego (a łącznie w całej Polsce ponad 2000 osób), by rozwiązać testy sprawdzające znajomość szczegółów treści finałowych książek. Były to Hulajnogą przez Smoczą Wyspę Dominika Wieczorkiewicza dla młodszych uczestników oraz Wiłka, smocza dziewczynka Antoniny Kasprzak dla starszych.

Punkty uczestników z danej placówki nie sumowały się, a tytuły przyznawano według następujących kryteriów: Mistrz Powiatu - 150-170 pkt, I Wicemistrz Powiatu - 120-149 pkt, II Wicemistrz Powiatu - 85-119 pkt. Nasi zawodnicy w kategorii klas I - IV: Marcelina Sabatowska (1c) i Filip Olczak (2b) uzyskali tytuły II Wicemistrzów Powiatu, a w kategorii klas V - VIII: Anna Matusiak (6b), Karolina Sabatowska (6b) i Michalina Skalska (6c) zdobyły tytuły Mistrzów Powiatu uzyskując najwyższe noty. Szkolnym koordynatorem WLC była pani Urszula Papierska.

Serdecznie gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pamietamy pr3zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacje prezent podst

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

filmy plastyka

filmy plastyka

prawo wzor rozwoj

dobrz zaprojektowany

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

lepsza szkola top

maly medyk top

kolorowy uniwersytet top

Akademia młodego ekonomisty

Początek strony

tlo new www 2015 j3